Android Auto będzie nie tylko czytał SMS-y, ale również je streszczał i sugerował odpowiedzi

Idą kolejne zmiany w Android Auto, które jeszcze bardziej ułatwią kierowcom podróżowanie. Nowoczesna technologia idzie w tym kierunku, że nie tylko samochód ma się stać niemalże ”bezobsługowy”, ale podobnie ma wyglądać korzystanie z wyświetlacza. Nie jest żadną tajemnicą dla nikogo, że jest on bardzo mocnym rozpraszaczem uwagi w trakcie jazdy. Z czasem jednak powinno się to znacząco zmienić, choć już i dziś nie można narzekać.

Android Auto będzie nie tylko czytał SMS-y, ale również je streszczał i sugerował odpowiedzi
Podaj dalej

Android Auto z kolejnymi nowościami

Sztuczna inteligencja ma pełnić coraz większa rolę w Android Auto. To dzięki niej aplikacja będzie zyskiwała coraz więcej nowych możliwości. Pierwszą z nich będzie streszczanie długi wiadomości SMS-ów, jakie w trakcie podróży będzie otrzymywał kierowca. AI Gemini pobierze wiadomość i ją przetworzy, przekazując wyłącznie to co w niej najważniejsze.

Nowość, jaka czeka na kierowców została zapowiedziana wraz z premierą Samsunga S24. To właśnie w tym modelu smartfona zaimplementowano szereg różnorodnych aplikacji wykorzystujących możliwości modelu AI Gemin. Już teraz można kazać Asystentowi Google odczytać treść przychodzącej wiadomości. Po pojawieniu się zmian będzie można także poprosić o jego interpretację. Aplikacja przygotuje również potencjalne odpowiedzi, z których będziemy mogli skorzystać.

Najlepszym tego przykładem jest sytuacja, gdy otrzymuje się wiadomość od bliskiej osoby – kiedy dojedziesz czy o której będziesz? Wówczas Android Auto zaprezentuje nam automatycznie dokładną odpowiedź na bazie oszacowania naszej trasy, którą będzie można tylko zatwierdzić i wysłać. Android Auto dąży do tego, aby ułatwić i uprościć życie, gdy jesteśmy w podróży. Nawet jeżeli korzystamy z aplikacji w sposób głosowy.

Aplikacja wciąż wdraża możliwość wyświetlania własnych tapet i ikon

Już od dłuższego czasu słychać, że na ekranie wyświetlacza w samochodzie, będzie można posiadać własną tapetę z telefonu. Jak na razie mają to tylko nieliczni, a firma dąży do tego, żeby to było naturalnym standardem. Wciąż jednak przez różnego rodzaju mniejsze i większe problemy, jest to niemożliwe. Wynika to z faktu posiadania różnych wersji m.in. telefonów, systemów, etc.

Krok po kroku problem ma ten być rozwiązywany i niebawem każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z takiej możliwości. Dość mocno w ostatnim czasie rozwija się Android Auto i możemy być pewni, że w tym roku i w kolejnych latach zostaniemy nie raz pozytywnie zaskoczeni.

 

Przeczytaj również