Użytkownicy Spotify niezadowoleni - wprowadzono podwyżkę za abonament

Spotify to aplikacja, która od momentu swojego debiutu zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Daje użytkownikom dostęp do ogromnej biblioteki utworów muzycznych bez konieczności pobierania ich na urządzenia. Działa na zasadzie subskrypcji, oferując zarówno wersję darmową z reklamami, jak i płatną, która je usuwa i zapewnia właścicielowi dodatkowe korzyści. To właśnie usługa premium uległa znaczącej zmianie. Wprowadzono bowiem podwyżkę za abonament, z czego wielu posiadaczy aplikacji jest niezadowolona. Od kiedy zmiany zaczną obowiązywać? Ile wynosi podwyżka? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, poznacie w dzisiejszym artykule. 

Użytkownicy Spotify niezadowoleni – wprowadzono podwyżkę za abonament
Podaj dalej

Spotify – aplikacja kochana przez wielu 

Kobieta z telefonem
Fot. pixabay.com

Popularna platforma streamingowa na początku stycznia powiadomiła polskich użytkowników o dużych zmianach, które wejdą w życie w najbliższym czasie. Chodzi o abonament, a konkretnie o jego wysokość. Ceny ulegną widocznemu podwyższeniu. Zanim przejdziemy do konkretów, porozmawiajmy chwilę o samej aplikacji. 

Spotify to szwedzki serwis strumieniowy, który daje dostęp do muzyki i podcastów na zasadzie freemium. Stworzono go w 2006 roku przez zespół firmy Spotify, założonej przez Daniela Ekę. Oferta Spotify obejmuje cyfrowe nagrania muzyczne i podcasty objęte prawami autorskimi, a ich liczba przekracza 82 miliony utworów. Użytkownicy mogą bez żadnego problemu wyszukiwać muzykę według wykonawcy, albumu lub gatunku. 

Spotify nie narzeka na liczby osób korzystających z ich usług. W sierpniu 2023 roku aplikacja osiągnęła rekordowe 551 mln aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. W dodatku, w drugim kwartale zeszłego roku, udało im się przyciągnąć do siebie 36 mln nowych osób, co oznacza wzrost trzykrotnie większy niż w tym samym okresie dwa lata temu. 

Dla tych, którzy nie wiedzą: korzystanie z aplikacji Spotify nie wymaga od nas poniesienia kosztów. Warto jednak podkreślić, że wiąże się to z ograniczonym dostępem. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji okrojony dostęp do wielu utworów. Poza tym w trakcie słuchania muzyki pojawiają się reklamy. Co w takim wypadku oferuje klientom usługa premium? Ona z kolei umożliwia pobieranie muzyki i słuchanie jej w trybie offline. Ponadto posiadacz Spotify Premium może bez ograniczeń odtwarzać dowolne utwory. 

Podwyżki dla użytkowników 

Na początku bieżącego roku użytkownicy Spotify zostali nieprzyjemnie zaskoczeni informacją o zwiększeniu opłat za usługę Premium. Wzrosły koszty wszystkich dostępnych abonamentów. Marka, nie chcąc zaskakiwać klientów postanowiła, że nowe opłaty w pełnej wysokości będą naliczane dla obecnych subskrybentów z pewnym opóźnieniem. Spotify ogłosiło, że nowe ceny zaczną obowiązywać od kwietnia 2024 roku. 

Inaczej sprawa ma się z nowymi subskrybentami – w ich przypadku podwyżka będzie widoczna od razu, nawet w momencie zakupu subskrypcji. Wiele osób nie kryje swojego niezadowolenia ze śmiałej decyzji Spotify. Poniżej wysyłamy wam obecny cennik, wraz z porównaniem cen, które były dostępne do niedawna dla każdego. 

Premium Individual  – kosztowało 19,99 a teraz zostało podwyższone do 23,99 złotych. 

Premium Student – oferowane jest po zniżce dla studentów zatwierdzonych uczelni. Kosztowało 9,99 – cenę tę podwyższono do 12,99. 

Premium Duo – oferuje 2 konta premium. Niedawno kosztowało 24,99, a teraz podwyższono kwotę do 30,99 złotych. 

Premium Family –  oferuje do 6 kont Premium, blokuje treści nieprzyzwoite. Dotychczas kosztowało 29,99 złotych, od kwietnia każdy będzie musiał płacić 37,99 złotych

Przeczytaj również