Rząd przygotowuje nową aplikację na telefon. Rąbek tajemnicy uchylił w trakcie konferencji marszałek Hołownia.

Aplikacja mObywatel zrobiła furorę wśród obywateli, co nie pozostawia żadnych złudzeń. Szymon Hołownia w trakcie wczorajszej konferencji zdradził, że rząd pracuje nad nową aplikacją mobilną, zdradzając drobne informacje na jej temat. 

Rząd przygotowuje nową aplikację na telefon. Rąbek tajemnicy uchylił w trakcie konferencji marszałek Hołownia.
Podaj dalej

Rząd przygotowuje nową aplikację na telefon

rzad sejm tus
fot. freepik

Rząd pracuje obecnie nad nową aplikacją na telefon. Biorąc pod uwagę, jak dobrze przyjął się mObywatel to raczej nie mamy się czego obawiać. Przypomnijmy, że popularną aplikację pobrało do tej pory ponad 16 milionów Polaków, a każdym rokiem liczba ta będzie jedynie wzrastać. 

Szymon Hołownia podczas środowej konferencji poświęconej pracom Sejmu ujawnił informację o nowej aplikacji konstytucyjnej, którą obecnie przygotowuje rząd. To pierwszy raz, gdy ktoś z obozu koalicji dzieli się taką informacją, więc jak można się domyślić dalej praktycznie nic o niej nie wiemy. Można powiedzieć, że wczoraj miała miejsce jedynie wzmianka, przedsmak tego, co ma nadejść w najbliższym czasie. Choć możemy domyślać się przeznaczenia tej aplikacji, to oficjalnie cel i zastosowanie pozostaje nieznane. 

Czym jest nowa rządowa aplikacja? Oprogramowanie ma zawierać cyfrową wersję Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, co umożliwi szybkie odnajdywanie stosownych artykułów ze wszystkich 13 rozdziałów konstytucji. Dlatego tego jako jedną z funkcji ma mieć wbudowaną wyszukiwarkę wpisywanych fraz kluczowych. Praca wciąż trwają i produkt końcowy ma w najbliższym czasie trafić do sklepów z aplikacjami na smartfony, czyli Google Play oraz Apple Store. Istnieje nawet spora szansa, że możemy się jej spodziewać jeszcze w lutym, lecz konkretna data nie jest znana. Na dalsze informacje musimy niestety poczekać. 

Przeczytaj również