Minister Cyfryzacji zapowiedział specjalny fundusz dotyczący AI. Poza tym na wsparcie może liczyć również branża gier

Specjalny fundusz dotyczący AI to jeden z celów Krzysztofa Gawkowskiego, Ministra Cyfryzacji na rok 2024. Wszystko po to, aby wesprzeć rozwój młodych polskich start-upów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Co więcej, na pomoc liczyć będzie mógł także polski GameDev, o czym także opowiemy wam w dzisiejszym artykule. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy. 

Minister Cyfryzacji zapowiedział specjalny fundusz dotyczący AI. Poza tym na wsparcie może liczyć również branża gier
Podaj dalej

Minister Cyfryzacji zapowiedział specjalny fundusz dotyczący AI

Fot. gov.pl

Kilka dni temu Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski miał rozmowę z Polską Agencją Prasową (PAP). W trakcie spotkania zdradził, że ma w planach stworzyć specjalny fundusz wspierający rozwój młodych polskich start-upów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Wspierałoby projekty związane z AI, mających zastosowanie w takich sektorach jak: 

  • zdrowie,
  • edukacja,
  • transport,
  • bezpieczeństwo. 

,,AI jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju państwa i nauki. Chcemy inwestować w AI na różnych poziomach: społeczeństwa, innowacyjności firm, edukacji, nauki, sektora publicznego oraz współpracy międzynarodowej”. – zakomunikował Krzysztof Gawkowski, Minister Cyfryzacji 

Ogłoszono również, że jednym z pierwszych kroków Ministra było zaktualizowanie polityki dotyczącej AI. W skrócie: Gawkowski planuje, żeby w 2024 roku Polska aktywnie uczestniczyła w pracach związanych z AI na forum Unii Europejskiej, ONZ oraz Rady Europy. 

Gawkowski zapowiedział wsparcie dla polskiego GameDevu 

Obecny Minister Cyfryzacji nie kryje, że Polska jest jednym z kluczowych producentów na rynku gier komputerowych. Otwarcie mówi o wspieraniu polskich twórców oraz firm. Na tym etapie warto jednak podkreślić, że wspomniana pomoc skierowana byłaby dla mniejszych marek, które dopiero stawiają kroki w branży. 

 

Przeczytaj również