Meta wprowadza bardzo ważne zmiany. Nowe oznaczenie pojawi się na Threads, Instagramie oraz Facebooku

Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wykorzystywana jest nie tylko przez wielkie firmy, ale także przez zwykłych odbiorców. Meta zdecydowała się wprowadzić z tego powodu ważne zmiany. Nowe oznaczenie pojawi się na Threads, Instagramie oraz Facebooku – wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom pełen obraz sytuacji. O co dokładnie chodzi? 

Meta wprowadza bardzo ważne zmiany. Nowe oznaczenie pojawi się na Threads, Instagramie oraz Facebooku
Podaj dalej

Meta wprowadza bardzo ważne zmiany

fot. pixabay

W obecnych czasach sztuczna inteligencja staje się powszechnym narzędziem używanym nie tylko przez wielkie korporacje, ale co najważniejsze, przez zwykłych użytkowników. Ich aktywność i zabawę z AI można zauważyć na wielu mediach społecznościowych, gdzie nierzadko sztucznie generowane treści się pojawiają. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic złego, ale czy na pewno? 

Brak konkretnego oznaczenia często wprowadza ludzi w błąd. Z tego względu Meta aktywnie pracuje ze swoimi partnerami, chcąc wprowadzić mechanizmy sygnalizujące, że dany post został stworzony z użyciem AI. Wiemy również, że trwają nad tym intensywne prace, a co za tym idzie już w najbliższych miesiącach zobaczymy efekty tych działań. Najważniejsza jest w tym wszystkim przejrzystość. Obrazy stworzone przy pomocy Meta AI zostaną oznaczone nie tylko znacznikami, ale ukrytymi znakami wodnymi. Wszystko po to, żeby ułatwić identyfikację treści wyprodukowanej przez sztuczną inteligencję. 

Koniec z wprowadzaniem opinii publicznej w błąd? 

Na tym zmiany się jednak nie kończą. Zapewne kojarzycie fotorealistyczne filmiki lub dźwięki wyprodukowane przez AI. To one najczęściej są powodem wielu nieprzyjemności i bezsensownego wprowadzania w błąd innych użytkowników. To plaga, którą Meta zamierza również wyeliminować. Meta zamierza dodawać bardziej widoczne etykiety, aby zapewnić odbiorcom dostęp do pełnego kontekstu. 

Przeczytaj również