mDowód sensacją wśród Polaków. Ministerstwo Cyfryzacji podało, ile razy pobrano popularną aplikację na telefon

Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się na Twitterze, że do tej pory mDowód został pobrany przez blisko 6 milionów Polaków. Czym w praktyce jest wspomniana aplikacja i do czego służy? A co ważniejsze – skąd wzięła się jej popularność?  

mDowód sensacją wśród Polaków. Ministerstwo Cyfryzacji podało, ile razy pobrano popularną aplikację na telefon
Podaj dalej

mDowód sensacją wśród Polaków

fot. Pixabay

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na usystematyzowanie wszystkich podstawowych działań. Zamiast nosić ze sobą gotówkę, instalujemy aplikacje mobilne banku i płacimy telefonami. Z tego względu noszenie portfela z miesiąca na miesiąc staje się mniej użyteczne niż jeszcze kilka lat temu. Pytanie jednak, gdzie w takim wypadku nosić ze sobą dokumenty tożsamości. Odpowiedzią na ten problem może być mObywatel, który na przestrzeni ostatnich lat zyskał ogromną popularność wśród Polaków. Jednym z jego największych atutów jest to, że twórcy ciągle go rozwijają. 

Dla tych, którzy nie wiedzą – wspomniana aplikacja umożliwia wylegitymowanie się tak zwanym mDowodem. To właśnie o nim skupimy się pokrótce w dzisiejszym artykule.  Można z niego skorzystać w dowolnych okolicznościach: u lekarza, w urzędach oraz podczas wypożyczania pojazdów. Mówiąc krótko pozwala załatwić wszelkie formalności zdejmując z naszych barków obawę, że zapomnieliśmy, o jakimś dokumencie. W jaki sposób z niego skorzystać? Otóż wystarczy jedynie zainstalować bezpłatną aplikację, a następnie się do niej zalogować. 

Dwa dni temu Ministerstwo Cyfryzacji, pochwaliło się, że mDowód został już pobrany przez 6 milionów obywateli. Dla lepszego zobrazowania oznacza to, że w przybliżeniu co szósta osoba korzysta z elektronicznej wersji dowodu osobistego. 

 

Przeczytaj również