Masowe zwolnienia w branży technologicznej. Duże roszady spotkały również TikToka

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o zwolnieniach w branży technologicznej. Do poważnych zmian doszło nie tylko w mniejszych firmach, ale i również u prawdziwych gigantów. Wśród nich znalazł się dobrze znany, popularny na całym świecie TikTok. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam, jak wygląda sytuacja oraz z czym zmiany są właściwie związane. Zainteresowani? 

Masowe zwolnienia w branży technologicznej. Duże roszady spotkały również TikToka
Podaj dalej

Masowe zwolnienia w branży technologicznej nie ominęły TikToka

eu wkracza d telefonów
Pixabay

Zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest TikTok. Jest to popularna platforma społecznościowa, która opiera się na tworzeniu, udostępnianiu oraz przeglądaniu krótkich filmików. Został stworzony przez chińskie przedsiębiorstwo Byte Dance, a jego pierwsza wersja została wypuszczona 20 września 2016 roku. TikTok szczególnym zainteresowaniem cieszy się u młodzieży, lecz znajdziemy na nim również wielu starszych użytkowników. 

W ostatnim czasie sporo się słyszy o masowych zwolnieniach, na które decydują się różne koncerny technologiczne. Na takie posunięcie zadecydowały między innymi takie firmy, jak Google oraz Xerox. Jak możecie się domyślać ta sprawa dotyczy również TikToka, czyli obecnego giganta na rynku aplikacji mobilnych. Firma poinformowała o planowanej redukcji zatrudnienia. Z pracą pożegnała się przynajmniej setka pracowników, zatrudnionych w różnych siedzibach firmy w Stanach Zjednoczonych oraz oddziałach. Zwolnienia dotknęły pracowników działów sprzedaży oraz reklamy. 

To już kolejna tura zwolnień w firmie, ponieważ na początku ubiegłego roku pracę straciła część oddziału mieszczącego się w Dublinie. Nie da się ukryć, że TikTok zamierza zmniejszać koszty związane z utrzymaniem pracowników, co za tym idzie zmniejszy się liczba stanowisk pracy. Głównym jednak powodem tych fal zwolnień jest chęć restrukturyzacji poszczególnych działów w firmie.

 

Przeczytaj również