Festiwal Next na Steamie. Dziesiątki gier do sprawdzenia zupełnie za darmo

Oficjalnie wystartował już Festiwal Next na popularnej platformie Steam. W ramach wydarzenia, gracze na całym świecie mogą za darmo przetestować wiele produkcji w formie wersji demonstracyjnej. Wystarczy jedynie posiadać konto, wejść na interesującą nas grę, a następnie ją zainstalować. Poza tym na chętnych czeka również inna atrakcja, o której wspomnimy w artykule. Radzimy wam się pospieszyć, gdyż czasu na przetestowanie produkcji wcale nie zostało za wiele. 

Festiwal Next na Steamie. Dziesiątki gier do sprawdzenia zupełnie za darmo
Podaj dalej

Festiwal Next na Steamie

Fot. Steam

Era powszechnie dostępnych wersji demonstracyjnych gier odeszła do lamusa. Najczęściej to zjawisko możemy zaobserwować u największych gigantów branży. Steam postanowił wyjść temu naprzeciw, organizując wielką wirtualną imprezę – Festiwal Next. 

Pozwala on mniejszym developerom udostępnić swoje gry za darmo do przetestowania szerszej publiczności. Przy okazji społeczność na Steamie może przed dokonaniem zakupu sprawdzić, czy produkt spełnia ich oczekiwania. 

Tytułowe wydarzenie, tak jak wspomnieliśmy w tytule zaoferuje łącznie dziesiątki gier do darmowego sprawdzenia. Czasu nie zostało jednak za wiele, gdyż wirtualna impreza potrwa do 12 lutego. 

W trakcie jej trwania będziecie mogli sprawdzić wiele tytułów z różnych zakątków świata. Lubicie horrory, strategie? A może przygodówki lub roguelike? Spośród szerokiej listy gier na pewno każdy z was znajdzie coś dla siebie. Gdy już jakaś perełka was zainteresuje możecie dodać ją do listy życzeń – tym samym w dniu premiery produkcji otrzymacie stylowy e-mail z powiadomieniem. 

Prawdziwą wisienką na torcie są transmisje na żywo, gdzie twórcy ogrywają własne produkcje, odpowiadając na pytania fanów. To idealny moment na zebranie potencjalnego feedbacku, a także do zbliżenia się producentów z graczami. Na górze strony festiwalu na Steam, możemy znaleźć harmonogram transmisji. Wystarczy kliknąć ikonę czatu tuż pod nią, aby otworzyło się okno czatu. 

 

Przeczytaj również