BLIK wprowadza duże urozmaicenie dla użytkowników. Na razie skorzystają z niego posiadacze jednego banku

BLIK już od dobrego czasu testował nową funkcję płatności, która miała zostać oficjalnie wprowadzona. Część z banków przyglądała się temu rozwiązaniu, lecz ostatecznie nic z tego nie wyszło. Instytucje nie zdecydowały się na zmiany. Dopiero kilka dni temu przed szereg wyszła jedna z firm, zapewniając swoim klientom nowe urozmaicenie. 

BLIK wprowadza duże urozmaicenie dla użytkowników. Na razie skorzystają z niego posiadacze jednego banku
Podaj dalej

BLIK wprowadza duże urozmaicenie dla użytkowników

Fot. Blik

BLIK umożliwia swoim posiadaczom dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także przelewanie środków oraz płatności rachunków. Usługa ta jest oparta na generowaniu unikalnych kodów transakcyjnych, które używane są do autoryzacji płatności. Dzięki swojej prostocie obsługi i powszechnej dostępności BLIK zyskał dużą popularność wśród użytkowników. 

Aby dobra passa trwała nadal należy wprowadzać regularne poprawki oraz unowocześnienia. BLIK doskonale zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza duże urozmaicenie. Jeden z banków jako pierwszy w Polsce wprowadził je w życie. 

W pierwszej kolejności mieliśmy do czynienia z plotkami, które po upływie kilku tygodni stały się faktem. Usługa BLIK Płacę Później doczekała się oficjalnego wdrożenia przez pierwszy bank, a mianowicie VeloBank. Jak na razie opcja dostępna jest jedynie przy zakupach na platformie e-commerce z produktami ekologicznymi należącymi do instytucji bankowej. W najbliższych miesiącach operatora BLIK-a zamierza jednak udostępnić to rozwiązanie dla całego rynku. 

Nowa funkcja dostępna w aplikacji mobilnej VeloBanku pozwala użytkownikom na natychmiastowe dokonywanie transakcji z opcją odroczenia płatności. Usługa umożliwia klientom banku opóźnienie zapłaty za zakupy online nawet do 30 dni. Po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z dostawcą płatności, konsument może skorzystać z indywidualnego limitu, który wynika z oceny zdolności kredytowej. Warto tu podkreślić, że maksymalny limit wynieść może 4000 złotych. 

Na sam koniec w ramach ciekawostki: mimo iż VeloBank jako pierwszy wprowadził do swoich usług funkcję BLIK Płacę Później, to pierwszym bankiem testującym to rozwiązanie było Millenium w 2022 roku. Z niewiadomego dla nikogo powodu ostatecznie nie zdecydowano się na jego wprowadzenie. 

 

Przeczytaj również