Zespół WRC zrobił parodię zwiastuna GTA VI. Ponad milion wyświetleń w kilka dni

Fabryczny zespół WRC, Hyundai Motorsport popisał się zręcznością nie tylko na odcinkach specjalnych, ale i w social mediach. Ekipa od PR-u rajdowego teamu przygotowała przed startem sezonu wyjątkowy klip. Zdecydowano się na popularną przeróbkę zwiastuna GTA VI, co patrząc na liczbę wyświetleń, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Zespół WRC zrobił parodię zwiastuna GTA VI. Ponad milion wyświetleń w kilka dni
Podaj dalej

Hasło GTA VI zamienia posty w złoto

GTA VI to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, której premierę zapowiedziano na 2025 r. Wypuszczony 5 grudnia 2023 r. trailer okazał się wielkim hitem, bo na kanale Rockstar Games obejrzano go już prawie 170 mln razy. Okazało się, że sam zwiastun, jak i grafiki stylizowane na uniwersum GTA mają duży potencjał memiczny. Parodie zapowiedzi GTA VI stały się wiodącym trendem w real-time marketingu.

Choć wiele profili w mediach społecznościowych już wykorzystało ten motyw, to ten nadal ma potencjał viralowy. Przekonuje o tym kolejna parodia, którą stworzono w motorsportowym oddziale Hyundaia. Fabryczny zespół szykujący się do nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata nagrał kilka rozbrajających scen, które szybko zyskały duże zasięgi. W samym serwisie X (dawniej Twitter) post z parodią ma prawie milion wyświetleń. Licząc rezultaty z YouTube czy rolki na Facebooku to ten próg już dawno został osiągnięty.

Kierowcy WRC dali aktorski popis

Klip Hyundaia wykorzystuje oryginalną ścieżkę dźwiękową zwiastuna GTA VI. Na początku materiału widać rozmowę szefa teamu, Cyrila Abiteboula z kierowcą Ottem Tanakiem. To przeróbka sceny ze zwiastuna, w której pracownik więzienia pyta się osadzonej „Lucia, czy wiesz dlaczego tutaj jesteś?”, a ta odpowiada „Wydaje się, że mam pecha”. Już ten fragment może mieć dalszy potencjał satyryczny do wykorzystywania, gdyby Estończykowi nie szło w trakcie sezonu.

Esapekka Lappi / parodia GTA VI
Esapekka Lappi, czyli kierowca z WRC, w parodii naśladował modelkę w bikini. // screen YouTube RockstarGames / Hyundai Motorsport

Po kilku przebitkach pokazujących szybką jazdę oraz egzotyczne lokalizacje z rund WRC, widać kolejną parodiowaną wstawkę. Kierowcy Andreas Mikkelsen i Dani Sordo zbijają piąteczkę, niczym lokalna gangsterka z wirtualnego Vice City. Jednak w 35 sekundzie mamy bodaj największy hit klipu. Kolejny z kierowców Hyundaia, Esapekka Lappi wykonuje obrót i pozuje niczym modelka w białym bikini w zwiastunie GTA VI. Co prawda w tle nie ma basenu na tarasie wieżowca, ale jest balkon w siedziby Hyundai Motorsport w niemieckim Alzenau.

W dalszej części jest jeszcze kilka sparodiowanych scen. Najciekawszą z nich jest oczywiście odegranie fragmentu, w którym na trailerze GTA VI widać zamaskowaną parę, dokonującą rabunku z użyciem broni. Do parodii tej sceny główni kierowcy teamu, Thierry Neuville oraz Ott Tanak zasłonili twarze balaklawami, a w roli pistoletów wystąpiły klucze udarowe do przykręcania kół. Film zatytułowano Grand Test Auto XXIV i patrząc na komentarze, bardzo spodobał się fanom. Nie da się ukryć, że dział marketingu Hyundai Motorsport zasłuży w styczniu na solidną premię.

Przeczytaj również