Od niedzieli Ekstraklasa za darmo w TVP. Oto lista transmisji

Od 11 lutego 2024 r. piłarska Ekstraklasa wraca na antenę TVP. Publiczny nadawca podpisał umowę z Canal+ Polska, właścicielem licencji na pokazywanie wszystkich spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy. Na antenach TVP kibice zobaczą łącznie 15 meczów rundy wiosennej sezonu 2023/2024.

Od niedzieli Ekstraklasa za darmo w TVP. Oto lista transmisji
Podaj dalej

Ekstraklasa w TVP – które mecze będą transmitowane?

Telewizja Polska porozumiała się ws. sublicencji na pokazywanie potencjalnie najciekawszych meczów kolejki. Spotkania będą pokazywane bowiem w stałym, niedzielnym paśmie o godz. 17:30. Możliwe będzie wybranie innego spotkania, jeśli nastąpi kolizja terminów z innymi ważnymi wydarzeniami. Mecze będzie pokazywać dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej stacja TVP Sport. Jednak istnieje możliwość transmitowania spotkań także w TVP1 lub TVP2. Pierwsze spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin skomentuje Maciej Iwański, a reporterką na murawie będzie Maja Strzelczyk. Z kolei studio poprowadzi Maciej Kurowski.

Najbliższe transmisje Ekstraklasy w TVP Sport:

  • 20. kolejka (11 lutego, godzina 17:30) Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (transmisja od 16:30)
  • 21. kolejka (18 lutego, godzina 15:00) Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice (transmisja od 14:10)
  • 22. kolejka (25 lutego, godzina 17:30) Korona Kielce – Legia Warszawa (transmisja od 16:30)
  • 23. kolejka (3 marca, godzina 17:30) Raków Częstochowa – Lech Poznań
  • 24. kolejka (8 marca, godzina 20:30) Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław

Transmisje będą dostępne także w internecie za pośrednictwem kanałów TVP. Do tych należą strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport lub TVP GO, a także w usłudze HbbTV i Smart TV. Oprócz tego w poniedziałkowy wieczór na antenie TVP Sport widzowie zobaczą magazyn Ekstraklasy „Gol”. W nim nadawca pokaże skróty wszystkich meczów danej kolejki, maksymalnie 6-minutowe. Sublicencja obejmuje także transmisję z Gali Ekstraklasy na zakończenie sezonu. Fragmenty meczów TVP będzie mogła też udostępniać w mediach społecznościowych.

Warto przypomnieć, że kibice piłki nożnej obejrzą w ten weekend inny darmowy mecz. W piątek o godz. 20:30 Canal+ Sport udostępni transmisję meczu Ruch Chorzów – Legia Warszawa na swoim kanale YouTube. To spotkanie elektryzuje kibiców z racji tego, że spotkają się dwie najbardziej utytułowane drużyny polskiej ligi. Będzie to drugi mecz Ekstraklasy po zimowej przerwie, bo wcześniej o 18:00 sezon wznowi spotkanie Stali Mielec z Puszczą Niepołomice. To spotkanie, jak i pozostałe mecze zaprezentuje na swoich kanałach Canal+ Sport oraz Canal+ Premium. Są to jednak płatne kanały premium dostępne przez platformy satelitarne, kablowe oraz internetowe.

Komentarze po podpisaniu umowy TVP z Canal+

Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej: – Jesteśmy zadowoleni z efektu negocjacji. Podpisana umowa cieszy i potwierdza naszą wizję sportu, który powinien być dostępny szeroko i za darmo dla wszystkich widzów. TVP jest miejscem spotkań Polaków, którzy kochają piłkę nożną, chcą oglądać zmagania najlepszych, kibicować ulubionym drużynom w ich drodze po sportowe trofea, dlatego czynimy starania, by mieli taką możliwość, wybierając ofertę TVP.

Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport: – Redakcja TVP Sport jest doskonale przygotowana do stojącego przed nami wyzwania. Mamy świetny zespół, z doświadczonymi komentatorami na czele, który transmisjom zapewni najwyższy poziom merytoryczny. Cieszy mnie fakt, iż Telewizja Polska na dobre staje się domem polskiego futbolu, bo Ekstraklasa dołącza do transmitowanych w TVP spotkań reprezentacji Polski, drużyn młodzieżowych, polskich klubów w europejskich pucharach i 2. Ligi, a także meczów 1. Ligi oraz Pucharu Polski, które zagoszczą na naszych antenach już od przyszłego sezonu.

Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska: – CANAL+ związany jest z Ekstraklasą od 1995 roku. Od tego czasu konsekwentnie wspieramy polską piłkę, emitując jej mecze. Powrót do współpracy z TVP cieszy mnie niezmiernie, bo dzięki niej poszerzy się grono zadowolonych fanów naszej rodzimej ligi. W przeszłości realizowaliśmy już wspólnie transmisje ze spotkań Ekstraklasy i zawsze były to projekty z trójstronną korzyścią. Zawarcie umowy z TVP nie zmienia w żaden sposób licencji posiadanej przez CANAL+, dzięki której na antenie naszej stacji nadal będzie można zobaczyć wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy aż do zakończenia sezonu 2026/27.

Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.: – To doskonała wiadomość dla ligi i wszystkich kibiców piłki nożnej. Cieszymy się, że nasze rozgrywki znów będą mogły być oglądane we wszystkich polskich domach, co ma ogromne znaczenie także dla długoterminowego rozwoju piłki w Polsce i popularyzowania polskich rozgrywek wśród szerokiego grona kibiców, także młodego pokolenia. Postępujący rozwój sportowy sprawia, że mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy cieszą się coraz większą popularnością i bijemy rekordy frekwencyjne na stadionach. Jestem przekonany, że w połączeniu z najwyższą światową jakością transmisji naszych rozgrywek i ich dostępnością na kanałach otwartych TVP zainteresowanie to przełoży się także na bardzo dobre wyniki oglądalności.

Przeczytaj również