Ile miesięcznie kosztuje Krzysztofa Stanowskiego działalność Kanału Zero? Kwota zwala z nóg

Zgodnie z zapowiedziami premiera youtube’owego Kanału Zero odbyła się 1 lutego 2024 r., generując ogromny zasięg. W trakcie premierowego programu Krzysztof Stanowski ujawnił m.in. ile miesięcznie kosztuje działalność kanału. Kwota zwala z nóg, zwłaszcza że okazała się ponad 3 razy większa od pierwotnych założeń.

Ile miesięcznie kosztuje Krzysztofa Stanowskiego działalność Kanału Zero? Kwota zwala z nóg
Podaj dalej

Pierwszym programem Kanału Zero był transmitowany na żywo cykl Godzina Zero. Jak przekonaliśmy się, będą to wywiady live z nielimitowanym czasem i telefonami od widzów. Pierwszym gościem był założyciel Kanału Zero, Krzysztof Stanowski. Prowadzony przez Przemysława Rudzkiego 4,5-godzinny program przez długi czas utrzymywał ponad 100-tysięczną widownię na żywo. Tuż po zakończeniu transmisji licznik w serwisie YouTube pokazywał 564 tys. wyświetleń materiału.

Ile miesięcznie kosztuje działanie Kanału Zero?
Kanał Zero swój pierwszy program transmitował 1 lutego 2024 r. // screen YouTube / Kanał Zero

Ile wynoszą miesięczne wydatki Kanału Zero?

W początkowej części Krzysztof Stanowski opowiadał o kulisach, także finansowych Kanału Zero. Okazało się, że zainteresowanie ze strony sponsorów było tak duże już przed startem, że można było nie tylko zapewnić finansowanie, ale i poszerzać ofertę. Popularny Stano przyznał, że początkowo zakładał koszty działalności kanału na 400 tys. złotych miesięcznie. Jednak kolejne deale reklamowe umożliwiły dalszy rozwój szacowany na 800 tys. zł miesięcznie. Ostatecznie na ten moment wydatki na prowadzenie Kanału Zero mają wynosić aż 1,3 mln zł. Redakcja liczy ponad 20 twórców.

„Ten biznes zarabia od pierwszego dnia, zarabia dobre pieniądze” – zapewnił Krzysztof Stanowski w trakcie Godziny Zero. „Dokładamy kolejne elementy, ale wiemy dlaczego nas na to stać” – dodał. Dodatkowo wskazał, że inwestycja w studia do nagrywania programów kosztowała około 2 mln zł. Udało się to przeprowadzić w ciągu zaledwie 3 tygodni, głównie dzięki sponsorom, którzy wyłożyli pieniądze na kilka miesięcy z góry. W budynku, w którym powstaje Kanał Zero do niedawna mieścił się serwis samochodowy.

Krzysztof Stanowski był pierwszym gościem Kanału Zero
Krzysztof Stanowski ujawnił, że Kanał Zero kosztuje teraz 1,3 mln zł miesięcznie. // screen YouTube / Kanał Zero

Andrzej Duda i Caroline Derpienski na początek

Hitem drugiego dnia działalności Kanału Zero ma być wywiad Krzysztofa Stanowskiego z prezydentem Polski. Rozmowa z Andrzejem Dudą nie będzie emitowana na żywo, choć rozważano taką opcję. Premiera nastąpi w piątek, 2 lutego o 20:00. Natomiast na środę zapowiedziano materiał o celebrytce Caroline Derpienski. Potwierdzono też, że kontrowersyjny komentator piłkarski, Wojciech Kowalczyk będzie udzielał się zarówno w Kanale Zero, jak i Kanale Sportowym.

Przeczytaj również