Ta aplikacja jest idealna na ferie. Dzięki niej skorzystasz z wielu zniżek

Ferie zimowe trwają w najlepsze. To idealny czas, by pobrać aplikację mObywatel, jeśli jeszcze jej nie macie. Dzięki niej skorzystacie z wielu zniżek – taniej wypożyczycie sprzęt sportowy, kupicie ulgowy bilet do kina czy pociągu, zarezerwujecie tańszy nocleg w ośrodkach wypoczynkowych. A to jeszcze nie wszystko.

Ta aplikacja jest idealna na ferie. Dzięki niej skorzystasz z wielu zniżek
Podaj dalej

Ferie z mObywatel to zniżki i ulgi

Aplikacja mObywatel to prawdziwa rewolucja i ogromne ułatwienie nie tylko dla kierowców. Jest to narzędzie przydatne dla wszystkich obywateli. Od dłuższego czasu kierowcy w Polsce nie muszą wozić ze sobą prawa jazdy, ubezpieczenia czy dowodu rejestracyjnego. Wszystko to policja może sprawdzić w systemie CEPIK. Jeśli jednak chcemy, prawo jazdy i inne dokumenty możemy mieć w formie cyfrowej w aplikacji mObywatel. Sprawdzimy w niej również punkty karne, zrealizujemy receptę, złożymy różnego rodzaju wnioski, znajdziemy unijny certyfikat COVID, a teraz sprawdzimy nawet stan techniczny autobusu, którym przyjdzie podróżować nam lub naszym najbliższym (np. na ferie).

Z Kartą Dużej Rodziny

Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu, jeśli masz troje dzieci lub więcej. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 973 partnerów w ponad 35 tysiącach lokalizacji. Skorzystasz z niej w środkach transportu, wypożyczalniach sprzętu sportowego, biurach podroży, a nawet w ośrodkach wypoczynkowych.

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – po zainstalowaniu dodaj swój pierwszy dokument, uwierzytelniając się za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz Kartę Dużej Rodziny. Z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie ponad 1,7 miliona (dokładnie 1 775 986) rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona (dokładnie 4 854 082) osób.

fot.: MC

Legitymacja szkolna i studencka

Legitymacja studencka lub szkolna w smartfonie to pełnoprawny zamiennik tej tradycyjnej. Podobnie jak dotychczasowe dokumenty potwierdza wszystkie studenckie uprawnienia i zniżki. W praktyce oznacza to, że młodzi ludzie mogą z niej skorzystać, kupując ulgowy bilet do kina czy w pociągu. Wystarczy, że pokażą telefon z zainstalowaną aplikacją.

mLegitymacja nie tylko uprawnia do ulg i zniżek, ale tak samo jak tradycyjne dokumenty, potwierdza status studenta i jego przynależność do uczelni. Aktualnie z legitymacji studenckiej korzysta 165 241 osób, legitymację szkolną wydaje prawie 9 tysięcy szkół (dokładnie 8,9 tys.). Jeśli masz status ucznia lub studenta, możesz dodać ją w aplikacji mObywatel.

Przeczytaj również