Legitymacja szkolna w aplikacji? Nic prostszego - wystarczy smartfon i profil zaufany

Ferie zimowe trwają w najlepsze, dlatego mobilne legitymacje mogą przydać się częściej niż zwykle. Podróże pociągiem, wypożyczanie sprzętu zimowego, wizyty w muzeum, teatrze czy kinie – wszędzie tam studenci i dzieci i młodzież, które mają status ucznia – mogą dostać zniżki.

Legitymacja szkolna w aplikacji? Nic prostszego – wystarczy smartfon i profil zaufany
Podaj dalej

Legitymacje mobilne są częścią aplikacji mObywatel. By z nich skorzystać, wystarczy jedynie zainstalować „appkę” na smartfonie, a następnie założyć profil zaufany.

Legitymacja szkolna

W mObywatelu znajdziesz elektroniczną wersję tego dokumentu. Nie musisz już mieć przy sobie tradycyjnej legitymacji, by korzystać ze zniżek i ulg – teraz możesz mieć ją w telefonie. Dzięki niej potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły i skorzystasz z ulg oraz uprawnień wynikających ze statusu ucznia. Pamiętaj jednak, że ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła nawiązała współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji. Legitymację uruchomisz za pomocą kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dyrekcja szkoły może zgłosić Twoją placówkę do programu, wypełniając wniosek – kliknij tutaj i przejdź do strony.

Legitymacja studencka

Elektroniczną wersję legitymacji studenckiej również możesz mieć w swoim telefonie! Gdy pokażesz dokument na ekranie smartfona, potwierdzisz, że studiujesz, dzięki czemu skorzystasz z ulg oraz uprawnień. Pamiętaj, że ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja uczelnia nawiązała współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji.

Osoby upoważnione mogą zgłosić placówkę do programu poprzez wypełnienie wniosku – kliknij tutaj i przejdź do strony.

Poza uprawniającymi do zniżek legitymacjami – szkolną i studencką – w mObywatelu znajdzie się również coś dla starszych – legitymacja emeryta-rencisty. Dzięki elektronicznej wersji legitymacji, emeryci i renciści jeszcze wygodniej skorzystają z przysługujących im zniżek i uprawnień, na przykład na bilety komunikacji miejskiej, mogą także uzyskać zniżki w ośrodkach uzdrowiskowych i placówkach kultury.

Przeczytaj również