Nagranie kierowcy Tesli Cybertruck pod lupą amerykańskiego rządu. Apple zabiera głos

Właściciele Tesli już nie raz wprawiali w osłupienie kierowców zwykłych pojazdów oraz urzędników zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po serii wypadków amerykański producent samochodów elektrycznych doczekał się wielu procesów. Technologia Autopilota budzi kontrowersje. To ona pozwala odciągać kierowców od tego, co się dzieje na drodze.

Nagranie kierowcy Tesli Cybertruck pod lupą amerykańskiego rządu. Apple zabiera głos
Podaj dalej

Kierowcy Tesli nadal wykorzystują technologie Apple w pojeździe w niewłaściwy sposób

Autopilot w Tesli wielu kierowcom daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Nie brakuje przypadków kiedy niewystarczające skupienie się na tym, co dzieje się na drodze skutkowało dramatycznymi wydarzeniami.

W trakcie wielu procesów, których doczekał się producent, wyraźnie podkreślano, że zaawansowane funkcje sterowania pojazdem wymagają uwagi kierowcy. Nawet w sytuacji, gdy pojazd jedzie samodzielnie, kierowca jest obowiązany zachować gotowość do przejęcia kontroli nad pojazdem.

Widzieliśmy już śpiących kierowców w Teslach jadących autostradami, a teraz wiralowe nagranie przedstawiające kierowcę Tesli korzystającego z zestawu VR wzbudziło niepokój rządu USA.

Sekretarz transportu USA wyraża swoje zaniepokojenie w social mediach

W poniedziałek na koncie platformy społecznościowej X (dawniej Twitter) Sekretarza transportu USA Pete’a Buttigieg’o pojawiło się nagranie przedstawiające człowieka prowadzącego Tesle w czymś, co wygląda na produkty Apple (AAPL.O). Konkretnie niedawno wydany zestaw słuchawkowy Vision Pro. Ponadto widać,  jak kierowca Tesli Cybertruck gestykuluje rękami. Najprawdopodobniej w celu manipulowania polem wirtualnej rzeczywistości w czasie, gdy samochód porusza się autostradą. Film doczekał się komentarza ze strony Sekretarza transportu USA:

Przypomnijmy – wszystkie dostępne obecnie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy wymagają, aby kierowca przez cały czas kontrolował sytuację i był w pełni zaangażowany w prowadzenie pojazdu – pisze Buttigieg.

Wiralowe nagranie dotarło do producenta Apple Vision Pro. Firma stwierdziła, że nigdy nie powinno się używać urządzenia, które łączy trójwymiarową treść cyfrową z widokiem na świat zewnętrzny w czasie prowadzenia samochodu. Tesla do tej pory nie odpowiedziała na prośbę o komentarz w sprawie zachowania kierowcy Tesli Cybertruck.

Przeczytaj również