Gemini trafia do subskrybentów Google One AI Premium. Do czego można go wykorzystać?

Google zmienił ostatnio nazwę swojego chatbota Bard AI i teraz nazywa się Gemini. Teraz wprowadza nową usługę „Czatuj z Gemini” dla użytkowników Gemini Workspace.

Gemini trafia do subskrybentów Google One AI Premium. Do czego można go wykorzystać?
Podaj dalej

Subskrybenci Google One uzyskają dostęp do Gemini w aplikacjach

Wszystkie produkty AI amerykańskiego giganta za sprawą rebrandingu zostaną przeniesione do Gemini for Google Workspace. W ramach takiej przeprowadzki firma udostępniła usługę „czatu z Gemini”.

Jednocześnie subskrybenci Google One AI Premium uzyskali dostęp do chatbota opartego na sztucznej inteligencji, asystenta nowej generacji i modelu językowego w jednym. Do czego można go wykorzystać?

Jak się okazuje, subskrybenci za opłatą skorzystają z szeregu użytecznych funkcji w swoich aplikacjach. To z pewnością ułatwi im codzienne życie i pracę, o ile nie mają problemów z komunikowaniem się w języku angielskim.

Google Gemini Gmail

Z chatbota można już skorzystać w ponad 150 krajach

Od dziś subskrybenci Google One, którzy wyłożą na nowy abonament Google One AI Premium 19,99 USD miesięcznie, będą mogli uzyskiwać dostęp do Gemini w swoich osobistych aplikacjach. Należą do nich: Gmail, Dokumenty, Prezentacje, Arkusze i Meet. Nowe rozwiązanie Google udostępnia w języku angielskim w ponad 150 krajach.

Przykładowo w Gmailu i Dokumentach Gemini udostępnia funkcję „Pomóż mi pisać”. Dzięki niej sztuczna inteligencja, pomaga tworzyć e-maile, albo inną treść. Jeśli chodzi o Prezentacje,  to Gemini może tworzyć obrazy za pomocą podpowiedzi tekstowych, zaś w Meet można go użyć do generowania tła. Ponadto Gemini pomaga zaprowadzić porządek w Arkuszach, tworząc plany i nie tylko na podstawie danych.

ciąg dalszy publikacji pod materiałem wideo

Funkcja „Czat z Gemini” dla klientów Workspace umożliwia rozmowę ze sztuczną inteligencją

Z tej funkcji można skorzystać w ramach swoich potrzeb, bez obawy o prywatność. Zaletą tej formy komunikacji jest bowiem ochrona danych klasy korporacyjnej i zabezpieczenia przed łamaniem praw autorskich.

Dodatkowo rozmowy z Gemini nie są wykorzystywane ani do celów reklamowych, ani do ulepszania technologii generatywnego uczenia maszynowego Google. Nikt ich nie przegląda i nie może ich udostępniać.

Rozmowa z Gemini może zatem dotyczyć trendów biznesowych w złożonych zbiorach danych. Przyda się także do wyszukiwania danych.

Gemini for Workspace jest dostępny w dwóch planach: Enterprise i Business. Oba przewidziano dla nowych i obecnych klientów Workspace.

Pierwszy to Duet AI w Workspace Enterprise. Oferuje „nieograniczony dostęp” do Gemini dla intensywnych użytkowników sztucznej inteligencji za 360 dolarów rocznie. Sporządzenie przez Chatbota notatki ze spotkania nie będzie żadnym problemem. Drugi to nowy dodatek w niższej cenie 240 dolarów, który rozszerza dostęp Gemini do zespołów i organizacji każdej wielkości.

Co ważne, Google oferuje 2-miesięczny okres próbny nowego poziomu subskrypcji. Użytkownicy dzięki temu użytkownicy mogą sprawdzić, czy nowy poziom usług w ich przypadku ma sens. Czytaj także: Hasło do logowania? Google ma dla użytkowników zupełnie inną propozycję

Przeczytaj również