Zadzwonię do ciebie z X - nowa funkcja wkracza na rynek

Platforma X, wcześniej znana jako Twitter, wprowadza kolejne znaczące zmiany. Mogą one zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy komunikują się na co dzień.

Zadzwonię do ciebie z X – nowa funkcja wkracza na rynek
Podaj dalej

Jeszcze kilka lat temu Twitter był platformą do dzielenia się ze sobą krótkimi informacjami. Dyskusje, filmy i zdjęcia były chlebem powszednim. Jednak od czasu, gdy platformą zajął się Elon Musk i zmienił jej nazwę na X, nadszedł czas na zmiany.

X z funkcją rozmów

Z najnowszych doniesień wynika, że firma stopniowo udostępnia funkcje połączeń audio i wideo użytkownikom, którzy nie płacą za usługę premium, dawniej znaną jako Twitter Blue. Informacją tą podzielił się Enrique Barragan, inżynier pracujący dla firmy, który opublikował wiadomość na platformie.

eu wkracza d telefonów
Pixabay

Wprowadzenie tej funkcji na urządzenia iOS miało miejsce w zeszłym roku. Początkowo jako opcja dostępna wyłącznie dla płacących subskrybentów. Był to krok w kierunku przekształcenia X w aplikację „do wszystkiego”, czego pragnie Elon Musk. Wcześniej w tym roku, możliwość ta została rozszerzona także na urządzenia z systemem Android. Jednak zdolność do inicjowania połączeń wciąż była ograniczona tylko dla subskrybentów Premium.

Elon Musk zmienia zdanie

Pod koniec stycznia, Musk ogłosił, że X udostępni funkcję połączeń audio-wideo dla wszystkich użytkowników, jak tylko firma będzie pewna, że jest ona wystarczająco solidna. Na chwilę obecną, aby wykonywać połączenia, nadal jesteśmy zachęcani do subskrypcji X Premium poprzez ikonę telefonu w prywatnych wiadomościach (DM). Jednakże, użytkownicy, którzy otrzymają aktualizację, będą mogli dokonywać połączeń, nawet bez posiadania płatnej subskrypcji. Oficjalna strona wsparcia X dotycząca tej funkcji obecnie informuje, że wszystkie konta mają możliwość inicjowania i odbierania połączeń. Pod warunkiem, że obie strony kontaktowały się wcześniej za pośrednictwem Direct Messaging przynajmniej raz. W przeszłości, dostęp do tej funkcji mieli tylko subskrybenci Premium.

Odbieranie połączeń z X

Dodatkowo, Barragan ujawnił, że użytkownicy będą teraz mogli również odbierać połączenia od każdego z aplikacji, jeśli tylko sobie tego życzą. Połączenia audio i wideo zostały automatycznie włączone w naszym menu ustawień DM. Skonfigurowane tak, abyśmy mogli (na szczęście) odbierać połączenia tylko od osób, które obserwujemy. Już teraz widzimy opcję „Wszyscy” gotową do wyboru przez najbardziej śmiałych użytkowników X.

Te zmiany są nie tylko znaczącym krokiem w kierunku realizacji wizji Muska, ale również mogą znacząco wpłynąć na sposób, w jaki ludzie na całym świecie komunikują się między sobą. Otwierając funkcje połączeń dla szerszego grona użytkowników, X staje się coraz bardziej wszechstronną platformą, która może rywalizować z innymi aplikacjami komunikacyjnymi. Warto obserwować, jak te zmiany będą wpływały na dynamikę użytkowania platformy i czy przyciągną one nowych użytkowników szukających alternatywy dla tradycyjnych metod komunikacji.

źródło: www.nothingpost.com

Przeczytaj również