Instagram - najczęściej usuwana aplikacja 2023 roku.

Popularność mediów społecznościowych wydaje się rosnąć. Instagram przez wiele lat zyskiwał, jednak możemy mówić o prawdziwym odwróceniu trendu. Najczęściej usuwana aplikacja 2023 roku – to nie brzmi dobrze.

Instagram – najczęściej usuwana aplikacja 2023 roku.
Podaj dalej

Każdy produkt ma swój złoty czas i wydawało się, że to, co dla Instagrama najlepsze, jest dopiero przed nim. Okazuje się, że jedna z flagowych usług Meta w 2023 roku zaliczyła sporą zadyszkę i duże ilości użytkowników po prostu usuwają swoje konta.

Milion osób miesięcznie

W 2023 roku Instagram okazał się być aplikacją, z której użytkownicy na całym świecie najczęściej chcieli się wyrejestrować. Badanie przeprowadzone przez TRG Datacenters wykazało, że ponad milion osób miesięcznie szukało informacji na temat usuwania konta na Instagramie. Co sugeruje znaczącą zmianę w preferencjach użytkowników mediów społecznościowych. W porównaniu, Snapchat, który znalazł się na drugim miejscu listy, miał około 128,500 zapytań miesięcznie dotyczących usuwania konta, podczas gdy Twitter zajął trzecie miejsce z około 12,300 zapytaniami miesięcznie.

Jak przeprowadzono analizę?

Analiza uwzględniała dziewięć najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie, dostępnych w wielu krajach, w oparciu o dane ze Statista.com. Badanie było skoncentrowane na liczbie miesięcznych zapytań w globalnej skali dotyczących usuwania kont, co pozwoliło na stwierdzenie, że Instagram był liderem z 1,020,000 zapytaniami miesięcznie, co przekłada się na ponad 12,678 zapytań na 100,000 osób na całym świecie​​​​.

Instagram ma 2 mld użytkowników

Chris Hinkle, dyrektor techniczny w TRG Datacenters, zauważył, że wyróżnienie Instagrama jako najczęściej usuwanej aplikacji w 2023 roku odzwierciedla zmianę krajobrazu preferencji mediów społecznościowych. Podkreślił dynamiczną zmianę w priorytetach użytkowników, wskazując na zapotrzebowanie na platformy, które rezonują bardziej autentycznie i odpowiadają na zmieniające się potrzeby​​.

Instagram ma ponad 2 mld użytkowników, ale…

Mimo że Instagram nadal może pochwalić się ponad 2 miliardami użytkowników na całym świecie, raport sugeruje, że rozwój platformy przez lata, wzrost liczby reklam oraz wykorzystanie jej przez influencerów do promocji marek mogły przyczynić się do spadku zainteresowania. Badacze ostrzegają, że jeśli trend usunięć kont będzie się utrzymywał, popularność Instagrama może w przyszłości znacząco zmaleć​​.

Tak gwałtowny wzrost zapytań o usuwanie kont na Instagramie może być odbiciem zmęczenia użytkowników ciągłą obecnością reklam i zawartością sponsorowaną, co oddala platformę od jej pierwotnego celu, jakim było dzielenie się zdjęciami. To zjawisko może skłaniać użytkowników do poszukiwania bardziej autentycznych i mniej komercyjnych doświadczeń w innych miejscach w internecie.

Przeczytaj również