Google Chrome z nową funkcją na Androidzie. Użytkownicy będą zachwyceni

Przeglądarka Google Chrome wkrótce otrzyma ważna aktualizację na systemy operacyjne Androida. Na chwilę obecną funkcja ta jest już dostępna dla użytkowników komputerów stacjonarnych, PC, czy Maca. Ale wkrótce pojawi się też na Androidzie – i zdecydowanie ułatwi życie użytkowników. 

Google Chrome z nową funkcją na Androidzie. Użytkownicy będą zachwyceni
Podaj dalej

Przeglądarka Google Chrome z ważną aktualizacją na Androida

google chrome oszustwo
Pixabay

Użytkownicy przeglądarki Chrome na komputerach już dziś mogą skopiować klatkę z filmu do schowka lub zapisać ją bezpośrednio na urządzeniu. Ułatwia to przechwytywanie klatek z filmów i wykorzystywanie ich do innych celów. Na przykład przesłać do znajomego lub wykorzystać w projekcie. 

Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wideo i wybrać opcję „Kopiuj klatkę wideo” lub „Zapisz klatkę wideo jako”. Wydaje się, że Google pracuje nad wprowadzeniem tej samej funkcjonalności do przeglądarki na systemach Android. 

W nowym poście na portalu X/Twitter użytkownik Leopeva64 donosi, że Google pracuje nad aktualizacją dla swojej przeglądarki. Ma ona otrzymać tę samą funkcjonalność w systemach Android. 

Gdy Google wprowadzi tę funkcję, w przeglądarce Chrome na Androida po długim nacięciu filmu mogą wyświetlić opcję „Kopiuj klatkę wideo” lub „Zapisz matkę wideo jako”, co umożliwi zapisanie lub skopiowanie screenshota z wideo. Zatwierdzenie zawiera notatkę, w której Google stwierdza, że funkcja powinna być oznaczona jako wyłączona, dopóki firma nie wystawi zielonego światła. 

google-chrome-incognito
fot. Freepik

Bardzo potrzebna funkcja dla przeglądarek

Wszystko wskazuje na to, że Google może w ciągu najbliższych kilku tygodni udostępnić funkcję w wersji beta przeglądarki internetowej. Udostępnienie aktualizacji szerszej publice może nastąpić dopiero kilka miesięcy później, po dokładnych testach. Możliwość kopiowania i zapisywania klatek z filmów bezpośrednio z przeglądarki może być bardzo przydatna. Szybko może stać się jedną z najlepszych funkcji dla przeglądarki. Pozostaje mieć nadzieje, że nad podobną funkcją myślą już Samsung i Microsoft w swoich przeglądarkach. 

Przeczytaj również