Znamy datę startu Amazon w Polsce. To już niedługo! Cieszycie się?

25 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Premiery
Amazon
Źródło: Amazon

Amazon początkowo w Polsce zajmował się otwieraniem magazynów. W przypadku chęci zakupów tej firmy musieliśmy kierować się na niemiecką wersję sklepu. Na początku tego roku firma zapowiedziała jednak, że zamierza otworzyć sklep w naszym kraju.

Na początek zaczęło się standardowo od plotek, jednak już w styczniu Amazon oficjalnie ogłosił start swojej nowej usługi. Firma nie podała jednak wówczas dat, a pytania dziennikarzy i użytkowników były ignorowane. Eksperci poznali jednak szczegóły planowanego otwarcia i możemy niejako powiązać ze sobą wydarzenia, które miały już miejsce.

Amazon stworzy realną konkurencję dla Allegro?

Amazon

Pod koniec stycznia została uruchomiona rejestracja dla sprzedawców i wystartowała strona sell.amazon.pl. Domena Amazon.pl również została już zarejestrowana, choć jak na razie obecna jest tylko i wyłącznie w wyszukiwarce Google. Możemy jednak zakładać, że już w marcu serwis oficjalnie wystartuje.

Amazon chce wyrobić się z premierą swojego serwisu jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Eksperci sugerują więc, że serwis może wystartować już z datą 1 marca, jako tą wyjściową. Czy Amazon stworzy tym samym sporą konkurencją dla Allegro?

Ciekawe jak to będzie wyglądać

Trudno powiedzieć. Nie wydaje nam się jednak, aby wszyscy klienci z Allegro zdecydowali się na przenosiny do Amazona. Warto pamiętać, że na polskim rynku oprócz Allegro bardzo aktywny jest OLX.pl, dlatego też Amazon ma dużą konkurencje. Zobaczymy, jak dokładnie będzie wyglądał serwis i co będzie miał do zaoferowania. Na więcej informacji w tym temacie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Czytaj dalej