YouTube - ranking najpopularniejszych polskich twórców

22 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Internet
YouTube
Źródło: rp.pl

Co jak co ale Polacy pokochali YouTube. Obecnie na tym portalu można znaleźć wiele ciekawych i wartościowych kanałów prowadzonych w języku polskim. Czołówka ta na przestrzeni lat nieco się zmieniała i z pewnością zmieniać będzie się nadal. Kto jednak odnalazł się najlepiej w tej rzeczywistości i może pochwalić się największym kanałem w Polsce? Zapraszamy do naszego rankingu.

10 miejsce - Planeta Faktów (2,69 MLN subskrybentów)

Listę otwiera Jacek Makarewicz, który od dobrych kilku lat prowadzi kanał pod nazwą Planeta Faktów. Publikuje na nim proste i nieskomplikowane filmy zawierające różnego rodzaju ciekawostki. Zajmuje się chwytliwymi tematami, a w dodatku dodaje nowe filmy często i regularnie. Stąd też aż tak duża ilość obserwujących jego poczynania w sieci.

Planeta Faktów

9 miejsce - Naruciak (3,15 MLN subskrybentów)

Naruciak a dokładnie Adam Zimmermann zajmuje się głównie...komentowaniem. Dokładnie tak, ogląda i komentuje. A co dokładnie ogląda? To już różnie...bywały Trudne Sprawy, Dlaczego Ja oraz inne paradokumenty. Były też tik-toki, life hacki, a także memy.

Naruciak

8 miejsce - AbstrachujeTV (3,43 MLN subskrybentów)

Aż to trudno w to uwierzyć, ale Czarek, Rafał i Robert obecnie są dopiero numerem osiem, jeśli chodzi o polski YouTube. Jeszcze kilka lat temu były to niekwestionowane gwiazdy, których filmy biły rekordy oglądalności, z resztą 1,389 miliarda wyświetleń mówi samo za siebie. Chłopaki obecnie nadal tworzą filmy komediowe, ale ich zasięgi są znacznie mniejsze, niż miało to miejsce chociaż 2-3 lata temu.

Abstrachuje

7 miejsce - Step Records (3,45 MLN subskrybentów)

Siódma lokata należy do najpopularniejszej polskiej wytwórni muzycznej. Najpopularniejszej przynajmniej pod względem kanału na YouTube. Step Records zostało założone w 2006 roku, natomiast na YouTube pojawiło się na początku 2009 roku. Na przestrzeni lat pojawiały się tam utwory takich gwiazd jak: Zbuku, Tomasz Chada, Rozbójnik Alibaba, Hukos, Kajman, Dixon 37 czy też grupa Fabuła.

Step Records

6 miejsce - SA Wardęga (3,65 MLN subskrybentów)

Jeden z niewielu polskich twórców internetowych, o którym mówiło się na całym świecie. Sylwester zasłynął z filmu "Mutant Giant Spider Dog", który opublikował w 2014 roku. Obecnie jest to najpopularniejszy film opublikowany w serwisie YouTube przez Polaka (oczywiście nie licząc piosenek). Swego czasu był numerem 1 w Polsce, jednak w maju 2018 roku wyprzedził go Blowek.

SA Wardęga

5 miejsce - ReZigiusz (4,14 MLN subskrybentów)

Remigiusz Wierzgoń rozpoczął swoją internetową działalność już w 2008 roku. Na przestrzeni lat tworzył coraz to nowsze kanały aż ostatecznie padło na kanał o nazwie reZiPlayGamesAgain, który później ewoluował w znany do dziś kanał reZigiusz. Popularność zdobył dzięki filmom z gry Minecraft. Obecnie nagrywa bardziej vlogowy content przynajmniej na swoim głównym kanale.

Rezigiusz

4 miejsce - Karol Friz Wiśniewski (4,24 MLN subskrybentów)

Friz to obecnie najgłośniejsza postać na polskim YouTube. Na jego głównym kanale próżno szukać filmów, z liczbą wyświetleń...poniżej miliona. Oprócz tego jest również liderem "Ekipy Friza", z której to wywodzi się wiele głośnych postaci takich jak Wersow, Mini Majk, Tromba czy też Poczciwy Krzychu.

Friz

3 miejsce - Stuu (4,31 MLN subskrybentów)

Chociaż bezpośredni pojedynek na lepszy dom ekipy przegrał z Frizem, to na obecną chwilę wygrywa z nim pod względem liczby subskrybentów. Stan ten najprawdopodobniej zmieni się jednak w niedalekiej przyszłości. A to wszystko, ponieważ Stuart od kilku miesięcy nie nagrywa filmów. Mało tego wycofał się też z życia publicznego. Za powód swojej decyzji podał stan zdrowia.

Stuu

2 miejsce - Blowek (4,71 MLN subskrybentów)

Od ponad 7 lat utrzymuje się w czołówce polskiego YouTube. w maju 2018 roku po wyprzedzeniu Sylwestra Wardęgi stał się numerem jeden, a pozycję tę stracił dopiero w lutym 2021 roku. Zasłynął z filmów o grze Minecraft. Obecnie nagrywa content rozrywkowy oparty na testowaniu aplikacji mobilnych, jedzeniu oraz internetowych trendach takich jak np. Tik-Tok.

Blowek

1 miejsce - Bazylland - Tractors & Excavators (4,81 MLN subskrybentów)

2,2 miliarda wyświetleń zdobytych od 2014 roku na bajkach dla najmłodszych świadczy o jednym...w dzieciach jest prawdziwa siła. Ten kanał to ani charyzmatyczny prowadzący, ani wymyślny content. To po prostu animowane bajki skierowane dla najmłodszych i obecnie "jedynka" na polskim YouTube.

Bazylland

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Instagram - ranking najpopularniejszych profili w Polsce
YouTube - ranking najpopularniejszych kanałów na świecie
Facebook - ranking najpopularniejszych profili na świecie

Czytaj dalej