YouTube - ranking najpopularniejszych kanałów na świecie

20 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Internet
YouTube
Źródło: news.softpedia.com

YouTube to bez wątpienia najpopularniejszy serwis z treściami wideo. Słuchamy tam muzyki, szukamy informacji na nurtujące pytania, poszerzamy swoją wiedzę a także relaksujemy się oglądając kompilacje ze śmiesznymi kotami. Serwis ten dostępny jest na całym świecie. Które kanały mogą pochwalić się największą ilością subskrybentów? Poniżej przedstawiamy 10 najpotężniejszych kanałów YouTube na świecie:

10 miejsce - Canal KondZilla (68,9 milionów subskrybentów)

Zestawienie rozpoczynamy od najpopularniejszego brazylijskiego kanału. Założycielem kanału jak i całej wytwórni muzycznej KondZilla Records jest niejaki Konrad Dantas czyli scenarzysta i reżyser występujący właśnie pod pseudonimem KondZilla. Jego firma produkuje teledyski a także jest wytwórnią płytową zajmującą się muzyką funk paulista czyli rodzimego gatunku brazylijskiej muzyki. Obecnie jest to 3 największy kanał muzyczny na świecie.

KondZilla

9 miejsce - Zee Music Company (68,9 milionów subskrybentów)

Z Brazylii przenosimy do Azji a dokładniej to do samych Indii. Tym razem zamiast funku mamy do czynienia z muzyką indyjską. Zee Music Company posiada znaczną część udziałów na rynku muzyki Bollywood.

Zee Music Company

8 miejsce - Like Nastya (69,6 milionów subskrybentów)

Pochodząca z Rosji Anastazja Radzinskaya prowadzi ósmy co do wielkości kanał na YouTube. Dokładniej to prowadzi go razem ze swoimi rodzicami ponieważ popularna Nastya ma obecnie dopiero 7 lat.

Like Nastya

7 miejsce - 5-Minute Crafts (71 milionów subskrybentów)

5-Minute Crafts to kanał w stylu "zrób to sam". Należy on do TheSoul Publishing czyli firmy z siedzibą w Limassol na Cyprze. Mimo to odcinki nagrywane są w Stanach Zjednoczonych. Kanał budzi pewne kontrowersje ponieważ nie wszystkie z przedstawianych w filmach life-hacki są w pełni bezpieczne.

5-Minute Crafts

6 miejsce - WWE (73,4 milionów subskrybentów)

Najpopularniejszym kanałem sportowym na świecie jest ten należący do federacji WWE. Przedstawiane na nim są materiały dotyczące wrestlingu oraz minionych tygodniówek. Można znaleźć tam również zapowiedzi gal, trochę pełnowymiarowych walk udostępnionych za darmo a także ciekawe rankingi i zestawienia.

WWE

5 miejsce - Kids Diana Show (74,5 milionów subskrybentów)

Kanał podobny nieco do Like Nastya z tą różnicą, że tym razem główną bohaterką jest ukraińska dziewczynka Diana, która w publikowanych filmach bawi się wspólnie z rodziną oraz przyjaciółmi.

Kids Diana Show

4 miejsce - SET India (96,3 milionów subskrybentów)

Kanał YouTube indyjskiej sieci płatnej telewizji o tej samej nazwie składa się głównie z kompilacji scen i momentów z materiałów, które ukazane są na kanale telewizyjnym o tej samej nazwie. Na kanale pojawia się kilka nowych filmów każdego dnia. Z tego też powodu jest on jednym z najszybciej obecnie rozwijających się.

SET India

3 miejsce - Cocomelon - Nursery Rhymes (105 milionów subskrybentów)

Podium otwiera kanał Cocomelon - Nursery Rhymes. Specjalizuje się on w animowanych filmach 3D dotyczących zarówno tradycyjnych rymowanek przedszkolnych, jak i własnych oryginalnych piosenek dla dzieci.

Cocomelon

2 miejsce - PewDiePie (109 milionów subskrybentów)

Szwedzki youtuber, vloger i gracz komputerowy był najczęściej subskrybowaną osobą w sieci od od 23 grudnia 2013 roku do 27 marca 2019 roku. Od 1 kwietnia 2019 r. do 14 kwietnia 2019 roku ponownie został liderem tej klasyfikacji. Obecnie musi jednak usatysfakcjonować go druga lokata pod względem "wielkości na YouTube".

PewDiePie

1 miejsce - T-Series (172 miliony subskrybentów)

Najpopularniejszym kanałem na świecie obecnie jest kanał prowadzony przez indyjską firmę muzyczną. Wytwórnia założona przez Gulshana Kumara, wydaje również bollywoodzkie produkcje filmowe.

T-Series

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Facebook - ranking najpopularniejszych profili na świecie

Instagram - ranking najpopularniejszych profili w Polsce

Czytaj dalej