YouTube postanowiło rozszerzyć kontrolę rodzicielską

25 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
YouTube
Źródło: YouTube

YouTube postanowiło wprowadzić nowe narzędzia dla rodziców, zwiększając tym samym poziom dostępnej kontroli rodzicielskiej. Dzięki temu serwis umożliwi rodzicom jeszcze dokładniejsze kontrolowanie tego, co robią ich pociechy.

Rodzice od teraz mają do możliwości trzy nowe opcje. Wszystkie funkcje zostały rzecz jasna zintegrowane z Google Family Link. Przejdźmy jednak do zmian, bo to was na pewno ciekawi najbardziej - co się zmieniło?

YouTube zwiększa kontrolę rodzicielską

YouTube

Za pośrednictwem swojego konta rodzicielskiego, rodzic będzie mógł wybrać jedno z trzech ustawień treści. Mowa tutaj o opcjach "eksploruj", "przeglądaj więcej" i "większość z YouTube". Dzięki włączonej zakładce "eksploruj" dzieci będą mogły oglądać większość materiałów wideo, które zostały oznaczone jako odpowiednie dla osób w wieku od 9 lat wzwyż. Dzięki tej opcji dzieci będą mogły obejrzeć między innymi tutoriale, vlogi, klipy muzyczne czy też materiały edukacyjne.

Zakładka "eksploruj więcej" jest dedykowana dla starszych dzieci, tych od 13 lat wzwyż. Zakładka umożliwia dostęp do materiałów nadawanych na żywo. Ostatnią z opcji jest "większość z YouTube", co umożliwia oglądanie niemal wszystkich materiałów poza tymi, które są oznaczone jako nieodpowiednie dla nieletnich widzów.

Ciekawe czy algorytmy będą działać poprawnie

Google umożliwia rodzicom zarządzanie i przeglądanie historii wyświetlania bezpośrednio na koncie swojego dziecka. Zmiany, które zostały wprowadzone mają w znaczny sposób pozwolić na kontrolę tego, co dziecko widzi na ekranie smartfona i tabletu. Zobaczymy jednak, czy algorytmy Google prawidłowo będą działały i czy ograniczą dostęp dzieciom do potencjalnie szkodliwych materiałów.

Czytaj dalej