Wiemy kiedy premiera Windowsa 10 21H1, jego instalacja to moment

18 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Premiery
Windows 10
Źródło: pixabay.com

Jak informuje Microsoft premiera Windowsa 10 21H1 odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Czy to zupełnie nowy system? Tak naprawdę to po prostu większy zbiór aktualizacji tego oprogramowania. Głównym założeniem przy tworzeniu nowego systemu była jeszcze lepsza stabilność pracy oraz wygoda dla użytkowników.

Microsoft przez wiele lat stosował pojedyncze aktualizacje. Dlaczego więc jak na razie wycofali się z takiej formy udoskonalania Windowsa 10. Przede wszystkim z uwagi na liczne błędy, które pojawiały się w mniejszych - dobrze nie sprawdzonych - aktualizacjach. W obecnych czasach, gdzie więcej użytkowników korzysta z komputera i oprogramowania Microsoftu, w tym z Windowsa, firma nie chce utrudniać życia klientom. W trakcie pandemii z komputerów na masową skalę zaczęły korzystać szkoły. Aby skutecznie nauczać muszą mieć stabilny system. Dotyczy to zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Ile potrwa instalacja nowej paczki dla systemu Windows 10? Jakie zmiany szykuje Microsoft?

Jak zapewnia Microsoft aktualizacja dla systemu Windows 10 zajmie zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Trzeba przyznać, że to imponując wynik. Aż trudno uwierzyć, że pobieranie nowych plików mających poprawić oprogramowanie operacyjne może trwać w tak ekspresowym tempie. Wynika to również z faktu, że Microsoft nie przewidział rewolucyjnych zmian w Windowsie. Firma chce skupić się przede wszystkim na poprawieniu wygody pracy dla użytkowników.

Windows 10 na telefonie

Jedną z nowych opcji będzie możliwość obsługiwania kilku kamer na raz przez system w aplikacji Microsoft Hello. Firma poprawi również działanie Defendera oraz ogólną sprawność części systemu odpowiedzialną za wykonywanie pracy zdalnej. Co istotne, aktualizacja systemu Windows 10 21H1 jest w pełni darmowa. Już niedługo będzie można z niej skorzystać wchodząc do aplikacji Windows Update. Komunikat o aktualizacji powinien wyświetlić się również sam w powiadomieniach. Oczywiście o ile nie wyłączyliście powiadomień systemu.

Dlaczego Microsoft wprowadza tak skromne poprawki dla systemu Windows 10? Są na to dwie teorie!

Można by się zastanawiać dlaczego Microsoft zdecydował się na tak symboliczne zmiany w systemie Windows 10. Według niektórych źródeł, amerykański koncern nie chce przeciążać swoich pracowników w czasie trwania pandemii. Jednak w Internecie pojawiły się już plotki, że prawdziwym powodem skromnej aktualizacji są pracę nad wdrożeniem zupełnie nowego systemu Windows 10X. Według plotek, premiera nowego systemu przewidywana jest jeszcze w tym roku. Ma być on bardzo prosty i co za tym idzie niezwykle szybki. Jego infrastruktura ma w dużej mierze bazować na aplikacjach webowych.

Windows 10

System Windows 10X obecnie jest w fazie testów. Z ciekawostek, której mają się tam pojawić warto wspomnieć o nowej lokalizacji ikony startu na pasku zadań. Ta ma być teraz umieszczona nie z lewej strony, a na środku. Nowy system czerpie garściami z aplikacji mobilnych. Ma być przecież jak najprostszy i jak najszybszy.

Czytaj dalej