Wielki finał znakomitej serii - recenzja gry Hitman 3

16 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Hitman
Źródło: gamingsociety.com

Hitman 3 to ostatnia odsłona serii World of Assassination, która została zapoczątkowana wydanym w 2016 roku rebootem gry. Czy Agent 47 odejdzie w blasku chwały?

Finał przygód Agenta 47

Hitman 3 kontynuuje i zamyka historię opowiedzianą w grach Hitman i Hitman 2, rozwijając walkę Agenta 47 i jego doradczyni Diany Burnwood o obalenie Providence, grupy bezdusznych elit w stylu Illuminatów, która wpływa na wydarzenia na świecie poprzez terroryzm, szpiegostwo i inne nikczemne środki.

Po drodze jest kilka sprytnych zwrotów akcji i pod względem fabularnym wszystko jest zrobione bardzo kompetentnie. Pamiętajmy jednak, że Hitman nigdy nie polegał na swojej narracji. Istnieje ona tak naprawdę tylko po to aby zapewnić jakąś fabularną ramę i zmotywować gracza do dokonywania kolejnych zabójstw.

Hitman 3

Agent 47 pojawi się w 6 nowych lokacjach

Gra oferuje sześć nowych lokacji, a każda z nich jest pełna intrygujących postaci, zakamarków oraz sposobów na eliminację poszczególnych osób. W grze znalazł się min. luksusowy dubajski wieżowiec czy też inspirowany Berghainem klub nocny.

Samo poruszanie się po tych lokacjach (nawet bez celu) daje dużą radość i satysfakcję. Przecież oprócz wykonywania samej misji można chłonąć ich atmosferę a także wczuwać się w klimat. Dodatkowym smaczkiem jest przysłuchiwanie się rozmowom neutralnych osób, z których można wyłapać wiele ciekawych i nieraz śmiesznych dialogów.

Podobnie jak w Hitmanie z 2016 roku i Hitmanie 2 z 2018 roku, każda lokacja ma kilka misji fabularnych, które można rozegrać krok po kroku, aby dotrzeć do zdobyczy Agenta 47. Długa lista wyzwań oraz dodatkowych osiągnięć zachęca do wielokrotnego przechodzenia tej samej misji na różne sposoby. Grę bez problemu można ukończyć już w 10-12 godzin. Jednak można spędzić przy niej znacznie więcej czasu odtwarzając poszczególne misje kilkukrotnie.

Hitman 3

Co nowego oferuje Hitman 3?

Prawdziwą atrakcją z pewnością są nowe lokacje. Hitman 3 wprowadza również kilka nowych funkcji. Najważniejszą z nich jest tryb VR, pozwalający rozegrać wszystkie poziomy z zupełnie nowej perspektywy. W grze znajduje się też nowy system stałych skrótów a także nowy funckjonalny aparat.

Żadna z tych funkcji nie zmienia oczywiście jakoś diametralnie rozgrywki, jednak są one miłymi urozmaiceniami. Szczerze mówiąc, podstawowa rozgrywka polegająca na skradaniu się po lokacjach, przebieraniu się w celu uzyskania dostępu do zakazanych obszarów i wykorzystywaniu otoczenia lub swojego sprzętu do eliminowania celów nie zmieniła się od czasu Hitmana z 2016 roku. Z drugiej jednak strony nie było to aż tak bardzo potrzebne ponieważ system ten działał i nadal działa po prostu dobrze.

Hitman 3

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Nowy tryb w Assassin's Creed Valhalla! Czym jest River Raids?
Mafia wprost z japońskich z ulic. Recenzja The Yakuza Remastered Collection
Gra jakiej potrzebujemy! Recenzja Gods Will Fall

Czytaj dalej