W ten weekend odbędą się trzy ciekawe premiery gier od małych studiów.

19 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier 2021 gry wideo steam
Źródło: pixabay.com

Już w piątek 19 marca odbędą się trzy ciekawe premiery gier od małych lecz obiecujących studiów zajmujących się produkcją i dystrybucją gier wideo. W ten weekend nowością będzie wyścigowa gra Can't Drive This, napakowana łamigłówkami Sizeable, a także przygodówka 2D o nazwie Fate of Kai. Dokładny opis każdego z tych tytułów znajduje się w poniższym artykule.

Can’t Drive This – 19 marzec (PC / PS4 / PS5 / XONE / XSX)

Can't Drive to nietypowa gra wyścigowa, przeznaczona do współpracy lokalnej lub online. Co ważne, podczas rozgrywki każdy z graczy ma inne zadanie: jeden prowadzi pojazd, a drugi nieustannie buduje przed nim tor. Za stworzenie tej produkcji odpowiedzialne jest niezależne studio Pixel Maniacs. Can't Drive To oferuje tylko kooperacyjny multiplayer. Możemy grać lokalnie lub przez Internet. W tym drugim przypadku gra posiada funkcje cross-platformowe. Produkcja zostanie wydana na wszystkie najpopularniejsze obecnie konsole takie jak PlayStation 4 i 5 oraz Xbox-y One, a także S i X.

Can’t Drive This wyścigowa gra wideo

Sizeable – 19 marzec (PC)

Sizeable to niewielka gra logiczna, wykorzystująca ideę interaktywnej dioramy. Jest to debiutancki projekt Sandera Ambroosa, belgijskiego dewelopera pracującego w firmie animacyjnej Fabrique Fantastique. Sizeable oferuje jedynie rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Póki co tytuł ten ukaże się jedynie na komputery stacjonarne. Nie wiemy czy twórcy mają w planach dystrybucję gier również na konsole.

Sizeable logiczna gra komputerowa

Fate of Kai – 19 marzec (PC)

Fate of Kai to gra przygodowa 2D z elementami logicznymi. Gra inspirowana jest gatunkiem visual novel i wyróżnia się tym, że nie sterujemy bezpośrednio postaciami - zamiast tego wpływamy na ich myśli. Gra została opracowana i wydana przez studio Trylight Game. Jest to pierwszy projekt tego dewelopera. Bohaterem gry jest Kai - chłopiec, który pewnego dnia znajduje magiczną księgę. Przenosi go ona do innego świata, ukrytego na jej kartach. W Fate of Kai możemy grać wyłącznie solo. Rdzeniem gry jest kampania fabularna. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionego Sizeable, Fate of Kai również ukaże się na komputerach stacjonarnych. Być może twórcy gry pokuszą się również o wejście na rynek konsol PlayStation oraz Xbox jednak na razie nie jest to potwierdzone.

Fate of Kai przygodowa gra komputerowa

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Facebook zmienia zasady działania grup!
Kolejna aktualizacja PUBG. Co zmieni się tym razem?
Ten weekend będzie obfitował w filmowe premiery!
Nauka znalazła sposób na nadciśnienie? Z pomocą przyszły...żyrafy
Netflix rozpoczął produkcję nowego wysokobudżetowego filmu

Czytaj dalej