W tej okolicy straszy! Recenzja gry Mundaun

17 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Mundaun horror gra komputerowa
Źródło: epicgames.com

Mundaun oferuje dobrze znane elementy horroru. Jest w nim przerażająca sceneria, nacisk na zarządzanie ekwipunkiem i mnóstwo zagadek do rozwiązania. Mundaun to godna szacunku produkcja, która dostarcza sporo niepokojących momentów. A oto nasza recenzja tej produkcji:

Powrót do wioski z dzieciństwa

Narracja zabiera graczy w niepokojącą podróż przez przeklętą wersję prawdziwej szwajcarskiej wioski o tej samej nazwie.Gracz wraca do tego małego górskiego miasteczka jako wnuk emerytowanego żołnierza. Wszystko po to aby poznać przyczynę tajemniczej śmierci dziadka.

Przyjemne i zróżnicowane zagadki

Większość rozgrywki spędza się na szukaniu kluczy do drzwi i rozwiązywaniu solidnych zagadek środowiskowych. Żadna z przeszkód nie stanowi prawdziwego wyzwania, a gra prowadzi przez niektóre cele. Jedna z łamigłówek wymaga od gracza stworzenia odpowiednich symboli na serii kółek, aby otworzyć bramę, podczas gdy w innej gracz musi uderzyć w wiszące płyty mięsne, aby utworzyć odpowiednią sekwencję nut. Większość zadań po prostu polega na znalezieniu odpowiedniego narzędzia do odpowiedniej pracy.

mundaun gra komputerowa z gatunku horror

Są i minusy

Niestety, ale poruszanie się po topornym menu jest nieco irytujące. Podobnie jest z zapisywaniem postępów gry. Rozgrywka nie jest zapisywana automatycznie z taką częstotliwością, z jaką powinna być. W przypadku śmierci można stracić nawet 20 minut postępów.

Grafika dodaje klimatu

Rysowany ołówkiem styl graficzny Mundaun nadaje grze unikalną i efektywną tożsamość wizualną. Najlepiej opisać to doświadczenie jako ożywienie przerażającego szkicownika, z szorstkimi pociągnięciami węglem i zadrapaniami, które wyglądają fajnie i nadają Mundaunowi niesamowitą atmosferę. Oprawa graficzna jest dodatkowo wzbogacona przez sztywne animacje, które w zasadzie działają na korzyść gry. Te surowo narysowane postacie nie wyglądają, jakby zostały zaprojektowane z myślą o płynności, więc poszarpana animacja dodaje im pazura.

Mundaun horror gra wideo

Mundaun - czy warto?

Dzięki przerażającemu klimatowi, solidnej rozgrywce i intrygującej narracji, Mundaun to dobra zabawa, nawet jeśli nie powali weteranów horrorów. Warto ją sprawdzić, aby doświadczyć kilku dobrych strachów i zobaczyć jej szaloną reżyserię. Mundaun, podobnie jak jego estetyka, okazuje się szorstkim, ale godnym szacunku odwzorowaniem jednych z najlepszych gier grozy w tym gatunku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

The Walking Dead na urządzeniach mobilnych? Nowa gra już zapowiedziana!
Gra która daję radę! Recenzja produkcji Twierdza: Władcy Wojny
Premiery seriali 2021. Co nowego w trzecim tygodniu marca?

Czytaj dalej