W grze Doom pojawi się żeńska postać?

23 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Doom
Źródło: gry.interia.pl

Ostatnimi czasy widzimy sporo "gender blendów" ulubionych postaci ze świata filmu czy też gier. Slayer z serii Doom nie będzie więc wyjątkiem w tej materii.

Slayer miał już różne postacie

Społeczność moderów nadawała mu już kształty jednorożca czy też fioletowego kucyka. Nic więc dziwnego, że tym razem popularny zabójca demonów stał się kobietą. Według reżysera Doom Eternal - Hugo Martina taki kierunek twórczy przeszedł przez głowy zespołu. Dlaczego więc jeszcze go nie widzieliśmy? Odpowiedź jest bardziej przemyślana niż mogłoby się wydawać.

Ujawnienie możliwej kobiecej postaci pojawiło się podczas niedawnego streamu, gdzie Martin opowiedział trochę o różnych kierunkach, w jakich rozważali Doomguy i o tym, jak wygląda Slayer w tym uniwersum. Według niego, jeśli miałoby się to wydarzyć, chcieliby, aby to było coś więcej niż tylko skórka. Twórcy zamiast tego zdecydowali się na wprowadzenie do fabuły kobiety Slayer. Reżyser przyznał, że chciałby aby nowa postać była śmiertelna. Miałaby mieć też zupełnie inny rodzaj agresji.

Doom

Reżyser gry wypowiedział się na temat żeńskiego Slayera

Hugo Martin o nowej postaci w Doom:

"Myślałem o tym, tak naprawdę. Myślę, że gdybyśmy to zrobili, chciałbym, żeby była śmiertelna. Uważam, że to byłoby interesujące jak wpłynęłoby to na zabijanie w chwale, rodzaj broni jaką by posiadała, styl walki. Naprawdę starałem się, aby wpłynęło to na rozgrywkę w sposób, który miałby znaczenie. Na pewno poświęciłem temu sporo uwagi"

Następnie dodał:

"Kiedy przychodzi do projektowania akcji, myślisz o tym, że jeśli Slayer jest jak Ferrari, to jaki byłby Slayer płci żeńskiej? Jaki byłby średniowieczny Slayer? Jak by to wpłynęło na całość? Jakiego rodzaju analogie mógłbyś z tego wyciągnąć, pozwolić temu wpłynąć na doświadczenie? To zdecydowanie byłoby fajne"

Pomysł wprowadzenia do gry żeńskiej postaci to na pewno ciekawe rozwiązanie. Byłby to ukłon w stronę kobiecej części graczy. Część ta jest oczywiście znacznie mniejsza od męskiej co nie oznacza jednak, że żadna przedstawicielka płci pięknej nie gra w gry wideo. Gra, i to nie wbrew stereotypom nie tylko w Simsy. Żeńska część gamerskiej społeczności również lubi chwycić za broń i rozprawić się z kilkunastoma przeciwnikami.

Doom
Oczywiście sam pomysł wymaga jeszcze dopracowania, ponieważ samo wrzucenie "skórki" żeńskiej postaci do gry raczej nie zadowoli gust graczy. Kobiety różnią się od mężczyzn pod wieloma względami dlatego też dobrze gdyby w wirtualnym świecie było podobnie a żeński Slayer był po prostu inną postacią niż ten obecny.

Artykuły, które mogą Ci się spodobać:

Gry 2021 - lista najlepszych premier ze stycznia i lutego
The Shore i Breathedge czyli premiery gier z drugiej połowy lutego
Co wiemy o The Sims 5?

Czytaj dalej