Volvo zapowiada poważne zmiany. Porzucą silniki spalinowe do 2030 roku

2 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Moto
Volvo
Źródło: Volvo

Volvo zapowiedziało poważne zmiany - marka zamierza całkowicie zaprzestać produkcję samochodów napędzanych silnikami spalinowymi. Zmiany w polityce marki zostaną wdrożone do 2030 roku.

Szwedzki producent samochodów w ostatnich latach może cieszyć się z rosnącej popularności sprzedaży. Modele Volvo cały czas są aktualizowane, głównie jeśli mowa o samochodach elektrycznych. Każde auto Volvo aktualnie sprzedawane w salonach jest dostępne w wersjach mild-hybrid oraz plug-in. W ofercie jest również elektryczne Volvo XC40 Recharge. Model ten jest co prawda bardzo podobny do spalinowego odpowiednika, jednak mimo tego, właśnie on uważany jest za rewolucję napędową w szeregach Volvo.

Volvo ma ambitne plany

Volvo

Od 2030 roku Volvo zamierza sprzedawać tylko i wyłącznie samochody elektryczne, co całkowicie zmieni całą politykę marki. Volvo zakończy produkcję pojazdów napędzanych silnikami benzynowymi oraz dieslem. Pierwotny plan zapowiada przejście na sprzedaż silników spalinowych nieprzekraczających 2 litrów pojemności, a kolejny, że do 2025 roku oferta Volvo w 50 proc. będzie składała się tylko i wyłącznie z elektryków. Najnowsze wieści donoszą, że od 2030 roku marka zamierza całkowicie porzucić sprzedaż tradycyjnych napędów.

Dyrektor ds. technologii Volvo - Henrik Green przyznał, że jego zdaniem nie ma długoterminowej przyszłości dla samochodów z silnikiem spalinowym. Green przyznał również, że jego firma jest zdecydowana, by produkować tylko i wyłącznie elektryki samochody. Datą graniczną tej zmiany jest 2030 rok.

Jedno jest pewne - będzie ciekawie!

Volvo

Volvo planuje również przenieść zakup elektryków do sieci. Marka chce wyeliminować sprzedaż dealerską i tym samym rozwinąć bezpośrednią relację z klientami. Pomysł ten jest bardzo podobny do planu Tesli - Volvo zamierza ustalić ceny z góry, a klienci będą dokonywać zakupów bezpośrednio na stronie internetowej.

Trzeba przyznać, ze plany Volvo są bardzo imponujące. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale jedno jest pewne - nudzić się na pewno nie będziemy!

Czytaj dalej