Używasz często MacBooka poza domem? Ta funkcja to dla ciebie zbawienie!

19 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
MacBook
Źródło: Apple

MacBooki posiadają funkcję zoptymalizowanego ładowania. Teraz jednak, dzięki macOS 11.3 możliwości tej funkcji zostaną jeszcze bardziej rozszerzone o niezwykle przydatną opcję.

Laptopy wyprodukowane przez Apple, które działają pod przewodnictwem macOS 10.5.5 lub nowszego wydania, mogą skorzystać z funkcji zoptymalizowanego ładowania. Pomaga to w dbaniu o odpowiednią kondycję akumulatora i znacząco wydłuża jego życie i czas użytkowania.

Niezwykla przydatna funkcja w MacBookach

Macbook Air

macOS ma za zadanie monitorowanie historii temperatur i wzorca ładowania, aby jeszcze lepiej zoptymalizować proces ładowania. System w oparciu o zebranie wcześniej dane może zdecydować o zmniejszeniu maksymalnego poziomu naładowania, w zależności od potrzeb. Jak czytamy w serwisie MacRumors, Apple planuje jeszcze bardziej rozszerzyć funkcję zoptymalizowanego ładowania. W tym celu wykorzystane zostaną informacje zapisane w kalendarzu.

Wszystko wskazuje na to, że po zmianach, opcja maksymalnego naładowania akumulatora pojawi się przed zaplanowanym wyjściem. Nastąpi to około 3 godziny przed odłączeniem MacBooka od ładowarki. Uprzednio wydarzenie musi zostać zapisane w aplikacji Kalendarz, która dostępna jest w każdym MacBooku.

Nowości od Maca brzmią interesująco

Macbook Air

Nowości w macOS 11.3 zapowiadają się zatem niezwykle ciekawie. Dzięki nim będziemy wiedzieć, kiedy dokładnie odpiąć nasz komputer od ładowania. Apple oprócz tej nowości, pracuje również aktualnie nad wprowadzeniem aktualizacji do innych urządzeń. Przykładowo, już niedługo w iPhone'ach pojawi się aktualizacja iOS 14.5, która pozwoli na odblokowywanie iPhone'a z Face ID dzięki Apple Watch.

Czytaj dalej