Ukryta przeglądarka na Playstation 5. Działa nawet mysz i klawiatura

17 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
PlayStation 5
Źródło: PlayStation 5

Playstation 5 oprócz rzecz jasna oferowania swoim użytkownikom możliwości gry, ma również pakiet wielu ciekawych i przydatnych dla użytkowników programów. Mowa tutaj między innymi o Spotify, Twitch, YouTube czy też Apple TV.

Producenci konsoli postanowili również oddać do dyspozycji użytkownikom ukrytą przeglądarkę. Producenci nowych gier nie oddają bowiem w ręce graczy ogólnodostępnych browserów. Wyjątkiem w tym przypadku jest jedynie Xbox, który oferuje przeglądarkę Edge, która jest powszechnie dostępna.

Playstation 5 ma ukrytą przeglądarkę

PlayStation 5

Producenci konsol nie oferują swoim użytkownikom przeglądarek z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że programy te i tak są rzadko używane przez graczy. Oprócz tego przeglądarka umożliwia wyświetlanie treści dla dorosłych oraz może być ona sposobem, w którym zostaną złamane zabezpieczenia antypirackie, czego wiele przykładów mieliśmy już w przeszłości.

Playstation 5 ma wbudowaną obsługę witryn internetowych, jednak jest ona skrycie ukryta przed użytkownikami. Za pomocą przeglądarki konsole uwierzytelniają próbę logowania na platformy społecznościowe oraz integrują zewnętrzne usługi z kontami użytkownika. W sieci dostępne są poradniki, które pomagają w wywołaniu przeglądarki na Playstation 5 i umożliwiają przejęcia nad nią kontroli za pomocą myszki i klawiatury.

Jak ją włączyć?

PlayStation 5

Jak wygląda procedura włączenia przeglądarki na PS5? Na początek uruchamiamy darmowe War Thunder na konsoli, najeżdżamy na dowolną miniaturkę samolotu w menu, wciskamy X< wybieramy opcję "more information", klikamy w "privacy police" i klikamy w odnośnik Google, wybierając "Google" ze stopki witryny. I co, nie jest to wcale takie trudne? :)

Czytaj dalej