Ubisoft wyłącza zawartość sezonową Assassin's, aby naprawić awarie

21 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Ubisoft Assassin's Creed Valhalla gra komputerowa
Źródło: gamesradar.com

Twórca gry Assassin's Creed Valhalla, firma Ubisoft, wyłączyła część trwającego obecnie sezonowego wydarzenia w grze, aby ograniczyć wzrost liczby awarii.

Twórca gry Assassin's Creed Valhalla, firma Ubisoft, wyłączyła aktualnie trwającą zawartość sezonową, aby dać sobie czas na naprawienie problemów z awariami towarzyszącymi limitowanemu wydarzeniu. Gracze Assassin's Creed Valhalla doświadczali częstszych awarii, szczególnie w okolicach Ravensthorpe czyli bazy operacyjnej gracza. Od czasu wydania ostatniej aktualizacji 1.2. Ubisoft w końcu przyznał się do problemu i zapowiedział, że zostanie on naprawiony w kolejnej łatce do gry.

Ubisoft Assassin's Creed Valhalla gra wideo

Ostatnia aktualizacja pojawiła się kilka dni temu

Aktualizacja 1.2 została wydana na początku tygodnia i naprawia znaczną część bieżących problemów w grze. Wprowadza także kilka nowych funkcji, takich jak bardzo pożądana funkcja "transmog", która pozwala graczom na zmianę wyglądu ich sprzętu na coś z tej samej kategorii za odpowiednią cenę. Nowa aktualizacja dodała również trzy nowe umiejętności, w tym nowy atak skokowy i dwie nowe umiejętności związane z łupieniem przedmiotów, a także nową opcję kamery, która przybliża punkt widzenia do postaci poza walką. Wreszcie, wydanie patcha 1.2 wprowadziło także zawartość do Ostara Festival czyli najnowszego wydarzenia sezonowego w grze.

Ubisoft ogłosił w swoim ostatnim tweecie, że po stronie serwera wydany został hotfix, który ma na celu rozwiązanie problemu rosnącej liczby awarii. Najnowsza wiadomość od Ubisoftu pojawiła się zaledwie kilka godzin po tym, jak deweloper po raz pierwszy przyznał się do rosnącej liczby awarii. Dlatego też wyłączenie części sezonowego wydarzenia i funkcji dekorowania osad może być pomocne w ograniczeniu problemu, dopóki studio nie wypuści pełnej i właściwej poprawki w przyszłym tygodniu.

Ubisoft Assassin's Creed Valhalla gra wideo

Miesiąc do premiery pierwszego rozszerzenia gry

Miejmy nadzieję, że Ubisoft poradzi sobie z awariami, których gracze obecnie doświadczają, jak również z niektórymi błędami, które pojawiają się w trwających zadaniach i aktywnościach związanych z Festiwalem Ostary. Biorąc pod uwagę to, co się obecnie dzieje, być może dobrym pomysłem dla studia będzie przedłużenie czasu trwania wydarzenia. Wszystko po to aby dać graczom więcej czasu na zabawę, ukończenie zadań i zdobycie wszystkich nagród. A ponieważ do premiery pierwszego rozszerzenia Assassin's Creed Valhalla pozostał jeszcze miesiąc, na pewno jest jeszcze trochę czasu, aby przedłużyć trwające obecnie wydarzenie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Życie przed Facebookiem czyli Mark Zuckerberg i historia jego młodości
CD Projekt Red ujawnił szczegóły kolejnej dużej łatki do Cyberpunk 2077
Checks - nowa funkcja dla twórców YouTube.

Czytaj dalej