Twitter - najpopularniejsze profile na świecie (miejsca 6-10)

22 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Twitter serwis społecznościowy internet
Źródło: socialpress.pl

Twitter to popularny serwis społecznościowy. Wiele gwiazd oraz celebrytów posiada tam swoje konta. Które osobistości zebrały najwięcej obserwujących? W dzisiejszym artykule przybliżymy sylwetki osób i instytucji, które zajmują miejsca 6-10 pod względem liczby followersów.

Miejsce 10
YouTube – 73 miliony obserwujących

YouTube to amerykańska platforma do udostępniania filmów online z siedzibą w San Bruno w Kalifornii. Serwis został utworzony w lutym 2005 roku przez trzech byłych pracowników PayPal. Portale ten został kupiony przez Google w listopadzie 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów i działa teraz jako jedna z filii firmy. YouTube jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną internetową po Google Search.

YouTube serwis internetowy

Miejsce 9
TheEllenShow – 79 milionów obserwujących

To amerykański telewizyjny program komediowy, którego gospodarzem jest Ellen DeGeneres. Zadebiutował 8 września 2003 roku. Jest produkowany przez Telepictures. Przez pierwsze pięć sezonów, program był nagrywany w Studio 11 w NBC Studios w Burbank w Kalifornii. Od szóstego sezonu program był nagrywany w Stage 1 na pobliskiej działce Warner Bros.

TheEllenShow program telewizyjny

Miejsce 8
Ariana Grande – 82 miliony obserwujących

Ariana jest amerykańską piosenkarką i aktorką. Rozpoczęła swoją karierę w wieku 15 lat w musicalu na Broadwayu. Sławę przyniosła jej rola Cat Valentine w serialach telewizyjnych Nickelodeon i Sam & Cat. Niedługo potem podpisała kontrakt z Republic Records. Po wydaniu pierwszego albumu krytycy porównywali Grande do Mariah Carey za jej szeroki zakres wokalny.

Ariana Grande wokalistka pop

Miejsce 7
Lady Gaga – 84 miliony obserwujących

Lady Gaga jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Znana jest ze swojego nietuzinkowego wizerunku scenicznego oraz muzycznej wszechstronności. Gaga zaczęła występować już jako nastolatka, śpiewając na wieczorach otwartych mikrofonów i grając w szkolnych przedstawieniach. W 2007 roku podpisała umowę z Interscope Records i wytwórnią Akona, KonLive Distribution. Gaga stała się sławna w następnym roku dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi studyjnemu, The Fame, i jego singlom "Just Dance" i "Poker Face", które podbiły listy przebojów.

Lady Gaga wokalistka pop

Miejsce 6
Taylor Swift – 88 milionów obserwujących

Taylor Swift pojawiła się na scenie muzyki country w 2006 roku. Drugi album wokalistki wydany w 2008 roku zmierzał już bardziej w stronę popu. Taylor Swift zrezygnowała z country na rzecz popu z domieszką roku i okazało się to być strzałem w dziesiątkę. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek świata.

Taylor Swift wokalistka pop

Czytaj dalej