Twierdza: Władcy Wojny - nowa odsłona znanej strategicznej gry

11 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Twierdza - gra wideo
Źródło: strongholdwarlords.com

Twierdza: Władcy Wojny to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii gier strategicznych rozwijanej przez studio FireFly. Jak zwykle gra przenosi nas w czasy średniowiecza i pozwala wcielić się w rolę lorda mającego do dyspozycji niewielki zamek i biedną wioskę. Twierdza: Władcy Wojny to ekonomiczna strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w czasach średniowiecza. Gra została stworzona przez studio FireFly, czyli autorów wszystkich poprzednich odsłon serii.

Fabuła gry Twierdza: Władcy Wojny

Fabuły gry przenosi nas w czasy średniowiecza i daje lenno, którym mamy się opiekować i sprawować kontrolę. Zaczynamy w małej biednej wiosce, a naszym celem jest wykorzystanie skromnych środków do zbudowania potężnego państwa.

Gra utrzymana w standardach gatunku

Gra nie odbiega od standardów gatunku, a mechanizmy rozgrywki pozostawiono bez większych zmian. Jak zwykle rozgrywka skupia się na budowaniu i rozbudowie nowych osad, wznoszeniu coraz to większych fortec i obleganiu domostw innych lordów. Gra skupia się głównie na aspektach ekonomicznych i konstrukcyjnych. Zamki możemy dowolnie projektować i budować z wielu gotowych elementów.

Twierdza

Zarządzanie wioską również daje nam wiele możliwości. Możemy budować domy, tartaki, targowiska, farmy itp. czyli budowle, które dadzą naszym poddanym pracę, jedzenie i pieniądze. Oczywiście nadal nie zabrakło tu bitew - duży nacisk położono na rozmaite techniki oblężnicze. Produkcja oferuje kampanię dla jednego gracza, pojedyncze misje historyczne oraz tryb sandboksowy, pozwalający graczowi na budowanie zamków bez ograniczania się jakimikolwiek celami. Oprócz tego autorzy przygotowali tryb multiplayer.

Historia serii Twierdza

Twierdza to historyczna gra strategiczna czasu rzeczywistego stworzona przez Firefly Studios w 2001 roku. Gra skupia się przede wszystkim na podboju i ekspansji poprzez działania militarne, ale posiada również znaczące elementy ekonomiczne i rozwoju infrastruktury. Do rozegrania jest zarówno kampania ekonomiczna, jak i militarna, a obie są omówione w instrukcji gry. Kolejne serii części to:

  • Twierdza: Krzyżowiec
  • Twierdza: Warchest
  • Twierdza 2
  • Twierdza Legendy
  • Twierdza: Krzyżowiec Extreme
  • Twierdza 3
  • Twierdza HD
  • Twierdza Krzyżowiec 2

Twierdza

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Blinding Lights od The Weeknd’s odtworzone w GTA Online
Nowy mod do Dark Souls 3 wprowadza do gry olimpiadę
Epic Games Store zdecydował się na zakup gry Fall Guys

Czytaj dalej