TVP przygotowuje hybrydowy dekoder, który obsłuży standard DVB-T2

22 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
TVP
Źródło: TVP

Technika cały czas idzie do przodu, dlatego też TVP postanowiło wyjść naprzeciw użytkownikom starszych telewizorów. Cyfrowa telewizja naziemna będzie nadawana przez nowy standard DVB-T2, dlatego też stworzony został specjalny, hybrydowy dekoder.

Obecnie cyfrowa telewizja naziemna nadaje w standardzie DVB-T. Od 2022 roku to się jednak zmieni, bowiem wówczas przejdzie ona na technologię DVB-T2. Posiadacze starszych telewizorów, które nie obsługują standard DVB-T2, stracą wówczas możliwość oglądania kanałów z cyfrowej telewizji naziemnej.

TVP dba o swoich starszych widzów

TVP

TVP chcąc uniknąć wykluczenia telewizyjnego swoich starszych widzów, postanowiło udostępnić dekoder hybrydowy, który umożliwi oglądanie audycji w nowym standardzie. Nowy dekoder TVP będzie posiadał opcję nPVR, czyli zatrzymywania, czy przewijania odtwarzanych audycji w zakresie do siedmiu dni wstecz.

Ponadto, użytkownicy dekodera będą mogli korzystać z funkcji VOD, umożliwiającej im dostęp do rozwijającej się oferty TVP VOD. Póki co nie jest znana jeszcze dokładna forma dystrybucji nowego dekodera. TVP poinformowało jednak, że dekoder dostępny będzie na rynku od przyszłego roku. Wtedy też poznamy jego dokładną specyfikacje oraz co najważniejsze cenę, jaką trzeba będzie za niego zapłacić.

Czytaj dalej