Trzy powody, dla których warto kupić Xbox Series S

20 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Recenzje
Xbox Series S
Źródło: Microsoft

Xbox Series S pozostaje w cieniu konsoli Series X. Naszym zdaniem całkowicie niesłusznie, bowiem druga z konsol Microsoftu posiada większość funkcji swojego potężniejszego brata oraz jest od niego o wiele tańsza. Dlaczego warto postawić na tańszą wersję? Śpieszymy z tłumaczeniem!

Zarówno Xbox Series S, Xbox Series X jak i Playstation 5 ma swoje grono zwolenników, jak i przeciwników. Różnice pomiędzy konsolami są znaczne, jednak większość graczy wielu z nich po prostu nie zauważy. Dlaczego warto sięgnąć po tańszy Xbox Series X?

Po pierwsze - atrakcyjna cena

Xbox Series S to najtańsza spośród nowych konsol. Jej standardowa cena to 1349 zł, a w przypadku promocji może być jeszcze o wiele niższa. Gry na Series S i Series X są praktycznie takie same, dlatego też niedzielny gracz nie zauważy żadnej różnicy, decydując się na tańszą z wyżej wymienionych opcji.

Po drugie - nie będziesz potrzebował 4K

Xbox

Jeśli masz telewizor starszej generacji lub monitor o małej przekątnej, nie będziesz mógł pograć w wysokiej rozdzielczości. Nie wszyscy gracze oczekują jednak wysokich detali graficznych, dlatego też Series S idealnie się dla nich sprawdzi.

Po trzecie - dysk tak samo szybki

Xbox Series S ma mniej miejsca na dysku SSD, niż Xbox Series X (przewaga 1 TB do 500 GB na korzyść X), jednak gry nie zajmują zbyt wiele miejsca. I o ile Xbox Series S ma mniej miejsca na dysku, to jest tak samo szybki jak Series X, dlatego też nie odczujecie w tym aspekcie zbyt wielkiej różnicy. No chyba, że jesteście totalnymi maniakami i będziecie chcieli przechować na dysku zbyt wiele produkcji.

Xbox Series S - podsumowanie

Xbox

Reasumując, Xbox Series S to dobra propozycja dla osób, którym nie zależy na dużej pojemności dysku i szukają ekonomicznej opcji na zakup konsoli. Konsola Microsoftu nie ustępuje mocno swojemu bogatszemu odpowiednikowi Series X, dlatego też, jeśli szukacie tańszych rozwiązań, to śmiało możecie po nią sięgnąć. Większej różnicy nie zauważycie, a na koncie zostanie wam dodatkowy 1000 złotych, który będziecie mogli wydać na inne sprzęty.

Czytaj dalej