To już potwierdzone - Allegro otworzy nowy system paczkomatów

4 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Allegro
Źródło: Allegro

Allegro już jakiś czas temu zapowiadało otwarcie automatów paczkowych, jednak teraz wiemy już oficjalnie, że jeszcze w tym roku będziemy mogli z nich skorzystać. Platforma ma potężne plany.

Allegro jest zdania, że dzięki posiadaniu własnej sieci paczkomatów będzie mogło przyśpieszyć proces dostaw, co będzie miało wpływ na zwiększenie wygody zakupów. Aktualnie zakupy można zamówić kurierem lub odebrać samodzielnie w Paczkomatach InPostu. W tym roku dojdzie do tego jednak kolejna opcja w postaci paczkomatów Allegro.

Allegro rusza z nowym projektem

Allegro

Już dzisiaj została uruchomiona specjalna strona internetowa, na której można zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych. W drugiej połowie roku powstanie także nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedających na Allegro w Adamowie, co ma na celu poprawę szybkości i wygody dostawy.

Allegro podpisało już list intencyjny ze spółką Modern-Expo, która będzie odpowiadała za dostawę automatów paczkowych. Do końca bieżącego roku ma powstać nawet 1500 maszyn, które jako pierwsze zadebiutują na polskim rynku. Aktualnie w Polsce istnieje łącznie nieco ponad 30 tysięcy automatów paczkowych i punktów odbioru.

To dopiero początek

Allegro

Platforma poinformowała, że w paczkomatach będzie można nie tylko odbierać, ale również nadawać przesyłki, a wszystko to rzecz jasna w trosce o komfort klientów. W przyszłym roku ma pojawić się znacznie więcej maszyn, jeśli te wprowadzone w tym roku pozytywnie się sprawdzą.

Czytaj dalej