The Shore i Breathedge czyli premiery gier z drugiej połowy lutego

25 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier
Źródło: thexboxhub.com

Druga połowa lutego obfitowała w kilka pomniejszych premier od niewielkich wydawców. Wśród ich wszystkich wybraliśmy dwie premiery gier, które naszym zdaniem zasługują na chwilę uwagi.

The Shore

The Shore to wyprodukowana przez studio Ares Dragonis gra akcji FPP utrzymana w klimatach survival horror. Podczas rozgrywki wcielamy się w bohatera o imieniu Andrew. Główny protagonista po zaginięciu swojej córki w tajemniczych okolicznościach podejmuje decyzję o rozpoczęciu jej poszukiwań. To właśnie wtedy trafia na wybrzeże, w którym żyją nieprzyjazne stworzenia i moce. Oprócz walki o własną córkę Andrew będzie musiał również zadbać o zachowanie zdrowia psychicznego, co w konfrontacji z koszmarnymi postaciami wcale nie będzie takie proste.

Podczas rozgrywki w The Shore towarzyszy nam kamera pierwszoosobowa (FPP). W grze przemierzamy wiele klimatycznych lokacji takich jak skaliste wybrzeża pełne starych wraków rozbitych statków, zniszczoną latarnię morską, a także mroczne jaskinie. Podczas poznawania kolejnych obszarów mamy cały czas musimy być skupieni, ponieważ w różnych zakątkach czyhają koszmarne stwory, gotowe do ataku. Na początku gry do dyspozycji mamy proste bronie takie jak np. siekiera. Główny bohater z czasem zdobywa jednak boskie artefakty, które zachowują się w magiczny sposób. Artefakty te oprócz obrony przydają się jeszcze do rozwiązywania zawartych w grze łamigłówek. The Shore oparte jest o silnik Unreal Engine 4. Zawarta w grze grafika stoi na wysokim poziomie i zawiera dużo detali otoczenia, a także szczegółów w poszczególnych postaciach.

1

Breathedge

Co prawda tytuł ten dostępny był w Early Acces od września 2018 roku. Jednak dopiero końcem lutego 2021 roku pojawił się w pełnej okazałości. Breathedge jest survivalową grą osadzoną w kosmicznych realiach. W grze wcielamy się w mężczyznę, króry wybrał się w kosmiczną podróż, aby urządzić tam pogrzeb swojemu ojcu. Niestety statek, którym przybył w kosmos, uległ wypadkowi i główny bohater musi rozpocząć walkę o przetrwanie. Dodatkowo nasz protagonista trafia na trop globalnego spisku, a także dostaje zadanie uratowania księżniczki. W przygodach tych towarzyszy mu pewien nieśmiertelny kurczak, który niejednokrotnie pomaga rozwiązania zawarte w grze zagadki.

Akcja gry ukazana jest w pierwszej osobie. Rozgrywka polega nie tylko na samym przetrwaniu, ale także na realizowaniu zadań, które popychają fabułę do przodu. Dodatkowo musimy zadbać o takie aspekty jak pożywienie, picie oraz dopływ tlenu. W grze został również dodany rozbudowany system craftingu. Breathedge to trójwymiarowa produkcja posiadająca wysokiej jakości opracowanie graficzne. Dodatkowy klimat grze nadaje silnik fizyczny dostosowany do zachowań w warunkach braku grawitacji.

Breathedge

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Gry 2021 - lista najlepszych premier ze stycznia i lutego
W grze Doom pojawi się żeńska postać?
Sony PlayStation vs Microsoft Xbox One: która konsola jest lepsza?

Czytaj dalej