Steam: Terraria osiągnęła sprzedaż na poziomie 35 milionów kopii

22 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Terraria gra wideo Steam 250
Źródło: terraria.gamepedia.com

Producent gry Terarria, firma Re-Logic, ogłosiła, że gra sprzedała się w ponad 35 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach, stając się jednocześnie najlepiej ocenianą grą na Steam.

35 milionów sprzedanych kopii

W komunikacie od dewelopera Re-Logic ujawniono, że Terraria sprzedała się w ponad 35 milionach egzemplarzy. Terraria to sandboksowa gra 2D. Jej fabuła obraca się wokół koncepcji eksploracji, craftingu i przetrwania. Gra posiada tryby zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla wielu graczy. Terraria jest często porównywana do Minecrafta dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji. Chociaż gra ma kilka znaczących różnic, podstawowe filozofie rozgrywki są z pewnością porównywalne.

Ponad 9 milionów na urządzeniach mobilnych

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym forum Terrarii ujawniono, że pod koniec 2020 roku gra przekroczyła liczbę 35 milionów sprzedanych egzemplarzy na wszystkich platformach. Aż 17,2 miliona kopii stanowi sam PC. Co ciekawe, kolejną najlepiej sprzedającą się platformą są urządzenia mobilne z wynikiem 9,3 miliona. Przebijają one 8,5 miliona sprzedanych kopii na konsolach. Terraria jest grą, która dzięki prostemu interfejsowi użytkownika, szczególnie dobrze przenosi się na urządzenia mobilne. Widać to po liczbie sprzedanych egzemplarzy na tej platformie.

Terraria gra wideo Steam

Terraria najwyżej ocenianą grą na Steam

Re-Logic ujawniło również inną ciekawą statystykę dotyczącą gry. Terarria wyprzedziła bowiem Portal 2 jako najwyżej oceniany tytuł na platformie Steam. Steam250 to nieoficjalny system rankingowy, który pomaga zebrać recenzje użytkowników, aby zapewnić bardziej kompleksowe spojrzenie na popularność gry na Steamie. I chociaż nie ma takiej samej wagi jak oficjalne wyróżnienie od Valve, to wciąż jest to imponujące osiągnięcie, które pomaga ugruntować Terrarię jako tytuł, który jest dobrze kochany przez graczy.

Z kolejnymi aktualizacjami dla Terrarii i nadzieją na cross-play w przyszłości, gra wciąż ma wiele do zaoferowania. Nawet po tym, jak osiągnęła planowany koniec cyklu aktualizacji Journey's End. Gra wciąż dobrze się sprzedaje - dopiero w zeszłym roku Re-Logic ogłosiło, że gra sprzedała się w 30 milionach egzemplarzy, więc 5 milionów więcej w ciągu roku wskazuje na rynek wciąż głodny zaangażowania w Terrarię w nadchodzących miesiącach.

Terraria gra wideo Steam

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Ubisoft wyłącza zawartość sezonową Assassin's, aby naprawić awarie
Życie przed Facebookiem czyli Mark Zuckerberg i historia jego młodości
CD Projekt Red ujawnił szczegóły kolejnej dużej łatki do Cyberpunk 2077

Czytaj dalej