Sprawdzamy co oferuje najtańsza Tesla Model 3 na polskim rynku

11 Marzec 2021 | Artur Kuśmierzak | Moto
Tesla Model 3 Performance
Źródło: tesla.com

Sprawdzamy co oferuje najtańsza Tesla Model 3 na polskim rynku. Ile kosztuje? Jakimi dysponuje silnikami? Jakie ma najciekawsze opcje wyposażenia?

Polska oferta marki Tesla

Na polskim rynku dostępne są trzy modele marki Tesla. Model 3 to samochód klasy średniej, który w teorii może konkurować z samochodami spalinowymi lub hybrydowymi takimi jak BMW Serii 3, Audi A4 czy Mercedes Klasy C. Póki co nie ma jednak bezpośredniego rywala. Jednak sytuacja na rynku aut elektrycznych jest bardzo dynamiczna i to zapewne się dość szybko zmieni. Drugą propozycją amerykańskiej marki jest Model S. Czyli sportowe 4-drzwiowe coupe, a raczej coś w rodzaju bardziej smukłego liftbacka. Bezpośredni konkurencji tego modelu to Audi e-tron oraz Porsche Taycan. Kolejne ciekawe auto marki Tesla, które jest dostępne w naszym kraju to Model X. To jakby połączenie vana i SUV-a. Tego typu nadwozie we współczesnych autach producenci nazywają crossoverem.

Tesla Model 3 Performance tył auta

Autem najbardziej przystępnym cenowo w ofercie marki jest oczywiście Model 3. Najtańsza wersja kosztuje już od 199 990 zł. Oczywiście można zdecydować się również na takie formy finansowania jak najem długoterminowy lub leasing. Ten drugi zwykle jest korzystniejszy. Zależy to od potrzeb i preferencji konkretnego klienta. Co ciekawe, Model 3 nawet w podstawowej wersji oferuje już bardzo dobre osiągi i całkiem przyzwoity zasięg. Im droższa odmiana tym ciekawsze parametry techniczne auta i nie tylko. Płacąc więcej będziecie mieli na pokładzie też znacznie ciekawsze opcje wyposażenia.

Tesla Model 3 - jakie silniki i wyposażenie oferuje? Ile kosztuje?

Tesla Model 3 w topowej wersji Performance osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3,3 s. Moc to 510 KM. Samochód ma dwa silniki elektryczne i napęd na 4 koła. Jego zasięg według norm WLTP to 567 km. Prędkość maksymalna tego model to aż 261 km/h. Samochód w takiej odmianie wyceniono na 264 990 zł. Z kolei wersja pośrednia Long Range to wydatek rzędu 244 990 zł. Ta rozpędza się do 100 km/h w 4,4 s. Ma od 440 do 496 KM. Wyższa moc osiągana jest w tak zwanym trybie overboost. Dystans, który może przejechać taka odmiana to aż 580 km. Jej prędkość maksymalna dobija do 233 km/h.

Tesla Model 3 Wnętrze auta

Dostępna jest jeszcze podstawowa wersja Tesli Model 3. Nazywa się Standard Range Plus. W tym przypadku auto zostało wycenione na 199 990 zł. Co oferuje w tej cenie? Maksymalny dystans wynosi w tym przypadku 448 km. Sprint do pierwszej setki trwa 6,5 s, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 225 km/h. Moc to 306 KM. Najciekawsze elementy wyposażenia w tym modelu to między innymi: 20-calowe felgi, przyciemniany szklany dach, a także autopilot. Ta ostatnia funkcja pozwala odpoczywać podczas jazdy, kiedy kontrolę nad układem kierowniczym oraz napędowym i całym samochodem przejmuje właśnie ten system. Autonomiczne wyprzedzanie, dostosowanie prędkości do znaków drogowych i innych uczestników drogi to w przypadku funkcji autopilot norma.

Czytaj dalej