Sony zapowiada znacznie lepszą dostępność PS5. No, nareszcie!

6 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Sony Playstation
Źródło: Sony Playstation

Sony zapowiedziało znacznie lepszą dostępność PlayStation 5. Jak doskonale wiecie, jak na razie jest to towar bardzo deficytowy i wszyscy czekamy na jego lepszą dostępność. Kiedy możemy jej się spodziewać?

Prezes Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan w niedawno udzielonym wywiadzie przyznał, że niska dostępność nowej konsoli jest czymś naturalnym. Według Ryana zespół PlayStation ciężko pracuje nad zwiększeniem produkcji i dostaw sprzętu. Koncern walczy o półprzewodniki, aby móc zapewnić sprzęt jak największej rzeszy klientów, zainteresowanych nabyciem konsoli.

Sony planuje zwiększenie dystrybucji

Sony PS5

Ryan w rozmowie z angielskimi mediami zapewnił, że z każdym miesiącem w sklepach będzie pojawiała się większa liczba konsol.

- Pracujemy jak zawsze, jednak robimy wszystko co w naszej mocy, aby zwiększyć zapasy. Obiecuję, żę będą one rosły z każdym miesiącem i mamy nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi - przyznał Ryan.

Rekord sprzedaży osiągnięty

Sony PS5

Prezes Sony wypowiedział się również na temat wyników sprzedażowych PS5 w końcówce ubiegłego roku. Nowych konsol sprzedano nieco więcej niż PS4, gdy te wychodziło na rynek.

- Do końca grudnia sprzedaliśmy 4,5 miliona konsol PS5, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż PS4 w 2013 roku. To nasz najlepszy wynik w historii i uważam go za przyzwoite osiągnięcie - dodał szef Sony.

Czytaj dalej