Sony tworzy nowy, miniaturowy głośnik. Zapowiedź wygląda bardzo ciekawie

17 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Sony
Źródło: Sony

Sony zapowiedziało wprowadzenie bezprzewodowego głośnika SRS-XB3. Urządzenie ma docelowo łączyć swoje małe wymiary z bardzo donośnym brzmieniem.

Głośnik XB13 będzie sprzedawany z wielofunkcyjnym paskiem do zawieszenia go na plecaku czy nadgarstku. Urządzenie jest bardzo małe i bez problemu będzie można zabrać je w niemal każdą podróż, co pozwoli cieszyć się nam swoimi ulubionymi nagraniami w niemal każdym miejscu.

Nowy głośnik Sony robi wrażenie

Głośnik Sony

Według Sony głośnik będzie wyposażony w technologię EXTRA BASSTM, która została oparta na połączeniu membrany biernej z pełnozakresowym głośnikiem. Głośnik dzięki temu będzie wzbogacał tony niskie i wzmacniał bas. Dzięki cyfrowemu procesorowi Sound Diffusion Processor możliwe będzie rozszerzenie zasięgu emisji.

W przypadku połączenia bezprzewodowo dwóch głośników XB13 możemy uzyskać mocniejszy dźwięk z efektem stereo. Głośnik będzie też wodoodporny i z powodzeniem można zabrać go na basen.

Duża funkcjonalność zdecydowanie na plus

Głośnik Sony

Głośnik oprócz wyżej wspomnianych funkcji ma wbudowany mikrofon, a za łączność odpowiada standard Bluetooth 4.2. Maksymalny zasięg wynosi 10 metrów. Według informacji całkowicie naładowany akumulator wystarczy nawet na 16 godzin słuchania.

Głośnik SRS-XB13 będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2021 roku.

Czytaj dalej