Tyle Polacy wydają na mobilne gry. Ta kwota jest przerażająca

Polscy użytkownicy bardzo chętnie grają w różnego rodzaju gry mobilne. Warto jednak dodać, że większość z nich nie jest do końca darmowa. Mimo tego chętnie wydajemy pieniądze na wirtualną zawartość. Kwoty, o których tutaj przeczytacie robią naprawdę spore wrażenie. Szczegóły w naszym artykule.

Tyle Polacy wydają na mobilne gry. Ta kwota jest przerażająca
Podaj dalej

Polacy chętnie inwestują w gry mobilne. Częściej robią to mężczyźni niż kobiety

zakaz robienia zdjęć fotografowania nagrywania zdjęcia
Freepik

Gry mobilne często były przez wielu uznawane za stratę czasu i „dziadostwo”, najłatwiej rzecz ujmując. W ostatnich latach nie brakuje jednak użytkowników, którzy cenią sobie taką formę rozrywki i chętnie w nie grają. Dzięki coraz to lepszym telefonom, gry oferują coraz lepszą jakość i są chętniej pobierane, niż jeszcze 10 lat temu. A jeśli dodamy do tego, że wielu graczy decyduje się na zakup wirtualnej zawartości, mamy obraz prawdziwego maniactwa, jeśli chodzi o niektóre osoby.

Aż 49 proc. ankietowanych Polaków gra na smartfonach i tabletach praktycznie codziennie – tak wynika z badania, które przeprowadził dla firmy Huawei firma SW Research metodą CAWI. Gry mobilne pozwalają użytkownikom grać w nie praktycznie w każdym miejscu na ziemi, a na dodatek są różnorodne, dzięki czemu każdy praktycznie może znaleźć pozycję dla siebie. Co ciekawe, wielu Polaków wydaje dużo pieniędzy na mobilne granie i tutaj robi się już pewnego rodzaju problem, jeśli spojrzymy na te liczby.

Dlaczego Polacy inwestują w możliwość zagrania w grę? Wyniki badania stawiają sprawę jasno

zakaz robienia zdjęć fotografowania nagrywania zdjęcia
fot. freepik

Polacy najczęściej wydają pieniądze z powodu chęci osiągnięcia szybszego postępu w grze – czyni to aż 46 proc. ankietowanych. Wydajemy także pieniądze na wirtualne przedmioty oraz modyfikatory wyglądu postaci. Mężczyźni są bardziej chętni do inwestowania w gry od kobiet – 56 proc. do 38 proc. z przewagą na płeć męską, jasno to obrazuje. Najczęściej za gry mobilne i ich udoskonalanie płacą osoby z przedziału wiekowego 25-34 lata. Jeśli chodzi o kwoty, to najczęściej jest to kwota w przedziale w okolicy 50 złotych miesięcznie. Niektórzy płacą nawet ponad 100 zł na miesiąc, co jest już chyba delikatną przesadą. Ale nie ma co zaglądać innym do portfela – każdy robi to, na co ma tak naprawdę ochotę. A wy, inwestujecie w gry mobilne? Dajcie nam znać!

Przeczytaj również