Samsung wprowadza udogodnienia dla niepełnosprawnych. Piękny gest!

18 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Samsung
Źródło: Samsung

Samsung postanowił wprowadzić spore udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Nowe modele telewizorów Neo QLED będą wyposażone w funkcje przydatne użytkownikom niesłyszącym.

Samsung podczas ostatnich targów CES 2021 zapowiedział, że zamierza znacznie rozwinąć funkcjonalność swoich telewizorów NEO Qled w tym roku. Producent zamierza zwiększyć ich dostępność dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych osobach, Samsung zdecydował się na wprowadzenie kilku udogodnień.

Samsung wprowadza m.in. automatyczne rozpoznanie języka migowego

Samsung Smart TV

Pierwszym z nich jest funkcja Sign Language Zoom, która umożliwi automatyczne rozpoznanie języka migowego, a obraz tłumacza w każdej chwili będzie można powiększyć nawet o 200 procent. Oprócz tego funkcja odrębnych napisów pozwoli wyświetlić napisy w innym obszarze niż w tym, w którym są przypisane do danego programu.

Ponadto osoby niedosłyszące będą miały możliwość skorzystania z funkcji Multi-output Audio, umożliwiającej oglądanie programów z wzmocnionym dźwiękiem, co jednocześnie nie zakłóci wrażeń pozostałych widzów.

To nie koniec zmian

Samsung Smart TV

Osoby z niepełnosprawnościami miały dotychczas spore problemy z dopasowaniem do swoich potrzeb podstawowych funkcji telewizora. Samsung postanowił stanąć im naprzeciw, dzięki swoim nowym rozwiązaniom. Samsung zapowiedział, że to nie koniec zmian i w dalszym ciągu możemy spodziewać się kolejnych innowacyjnych działań, które mają zagwarantować odbiorcom wyjątkowe wrażenia z oglądania.

Czytaj dalej