Xbox szykuje rewolucje na rynku gier! Phil Spencer tajemniczo zapowiedział ważne wydarzenie

Od kilkudziesięciu godzin huczy w mediach na temat zmian, jakie zamierza wprowadzić Xbox. Chodzi o plan który zakłada, że nie będzie już ekskluzywnych gier na konsolę Microsoftu, a będą trafiać one również na konsole konkurencji. Przecieków na ten temat jest mnóstwo i wygląda na to, że w końcu zdecydowano się postawić na bardzo kontrowersyjny krok.

Xbox szykuje rewolucje na rynku gier! Phil Spencer tajemniczo zapowiedział ważne wydarzenie
Podaj dalej

Xbox już nie na wyłączność?

Gracze są w szoku, że firma zamierza zdecydować się na taki krok. Obecnie jest pewna lista gier, która ukazuje się wyłącznie na konsole Xbox. Podobnie zresztą robi PlayStation, gdzie także posiada listę ekskluzywnych gier, w które można grać wyłącznie na ich konsoli. To pewnego rodzaju zabieg, który ma zachęcić do posiadania właśnie tego, a nie innego sprzętu.

Nie ma co ukrywać, że spora część graczy z tego powodu posiada obie konsole w swoim domu. Większość ekskluzywnych tytułów na Xboxa w dodatku od razu trafiało do Game Passa, co zachęcało do kupna abonamentu na gry. Co będzie działo się teraz? Nieoficjalnie wiadomo, że ma być podobnie, ale na dość krótki czas kilki miesięcy. Później dany tytuł ma automatycznie ma stać się dostępny na PlayStation czy Switch.

Xbox game pass
Official

Do głośnej sprawy, która rozgrzała do czerwoności fanów gier odniósł się szef Xboxa. – Słuchamy i słyszymy Was. Na przyszły tydzień zaplanowaliśmy wydarzenie z aktualizacjami biznesowymi, na które nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami szczegółami na temat naszej wizji przyszłości Xbox. Czekajcie na dalsze informacje – napisał Phil Spencer.

Tym samym potwierdził niejako to, o czym huczy w mediach. Wszystko zostanie zatem wyjaśnione w najbliższych dniach, a gracze z ciekawością będą wsłuchiwali się w każde słowo i zdanie. Nieoficjalnie mówi się, że była to niezwykle trudna decyzja, ale szale miały przelać… pieniądze. Microsoft liczy, że takim krokiem sprawi, iż po prostu więcej zarobi.

Jakie gry trafią z Xbox na PS?

Znana jest już lista kilki gier, które mają stać się dostępne dla wszystkich graczy. To m.in. Starfield, Hi-Fi Rush, Indiana Jones i Wielki Krąg czy Gears of War. 6 lutego natomiast światło dzienne ujrzała informacja, że gra HALO 6 także tworzona jest na wszystkie platformy. Pozostaje zatem pytanie, czy PlatStation także stanie się tak otwarte na wszystkich graczy.

Przeczytaj również