We wszystkie gry z Xbox One i Series X|S zagramy w chmurze?! Konsola stanie się tylko dodatkiem

Technologia nie zwalnia tempa, a jeżeli chodzi o rynek gier dość mocno napędza go Xbox. Microsoft dąży do tego, aby w niedalekiej przyszłości można było grać w gry na każdym ekranie – bez posiadania konsoli. I tak naprawdę już teraz jest to w pewnym stopniu możliwe, dzięki Xbox Cloud Gaming. To jednak dopiero początek, bowiem wszystko niebawem nabierze rozpędu.

We wszystkie gry z Xbox One i Series X|S zagramy w chmurze?! Konsola stanie się tylko dodatkiem
Podaj dalej

Xbox bez konsoli? Wystarczy tylko pad, a nawet i nie

Obecnie już teraz można ogrywać gry z Xbox Game Pass niemal na każdym ekranie. Wystarczy do tego posiadanie usługi, dostęp do internetu i najlepiej pad. Sęk jednak w tym, że w chmurze mamy styczność z ograniczoną liczbą gier. To ma się jednak zmieniać – i to w zasadzie z miesiąca na miesiąc. Choć tak naprawdę już teraz ilość tytułów jest na swój sposób bardzo zadowalająca.

Microsoft nie zwalnia jednak tempa i chce, żeby w taki sposób można było ogrywać każdą grę. Phil Spencer zdradził, że jeszcze w tym roku będziemy mogli grać w chmurze nie tylko gry z abonamentu, ale również te które zakupiliśmy! To oznacza, że jesteśmy już o krok od przełomu, który znacząco zmieni rynek gier.

PlayStation konsola granie
fot. freepik

To będzie niewątpliwie rewolucja, która znacząco zmieni rynek gier, jak i pojęcie posiadania gry. Nic dziwnego, że Microsoft rezygnuje z gier na płycie, skoro technologia idzie w taką stronę. Robi to odpowiednio wcześnie, aby pozbyć się zbędnych wydatków, a i też móc zagwarantować odpowiednio korzystną cenę za dany tytuł.

Trzeba przygotować się na to, że pod względem gier w najbliższych latach, a nawet i miesiącach, sporo się zmieni. To wbrew pozorom bardziej korzystna zmiana dla graczy, bowiem będą mieli do wszystkie znacznie łatwiejszy dostęp. Mało tego – będą mogli grać w to co posiadają wszędzie.

Przeczytaj również