Tekken 8. Powraca kultowa bijatyka, która dostarczy wiele rozrywki

Nie tylko starsi gracze, ale również ci młodsi, doskonale znają już gry z serii Tekken. Jest to już prawdziwy klasyk, który mocno zakorzenił się w sercach. Popularna bijatyka 26 styczna 2024 roku ujrzy na nowo światło dzienne. Tekken 8 ma zachwycać swoją prostotą, ale ze spojrzeniem na nowoczesność i z tym, co jeszcze lepiej będzie mógł docenić każdy odbiorca.

Tekken 8. Powraca kultowa bijatyka, która dostarczy wiele rozrywki
Podaj dalej

Czy Tekken 8 powróci do korzeni?

Nie brakuje opinii, że poprzednie wersje gry Tekken nie do końca były tym, czego oczekiwali gracze. Gra była na swoim wysokim poziomie, ale graczom brakowało ”tego czegoś”, co sprawiłoby, że trudno byłoby oderwać się od gry po kilku godzinach. Właśnie ”to coś” ma dać Tekken 8, który wzbudza ogromne oczekiwania wśród milionów graczy na świecie. Zapowiedzi również są bardzo obiecujące – zarówno te, o których można usłyszeć, jak i te które zostały już zaprezentowane.

O grze po raz pierwszy można było usłyszeć we wrześniu 2022 roku. Producent Katsuhiro Harada wypowiadał się o niej wówczas w samych superlatywach. Zwracał między innymi uwagę na wiele szczegółów, jak chociażby krople potu, które będą spływać po twarzy wojowników. Wówczas nie zdradzono, kiedy gracze mogą spodziewać się premiery. Okazało się jednak, że przyszło im nieco poczekać – blisko półtora roku. Premiera gry przypada bowiem na 26 stycznia 2024 roku.

O tym jak wartościową jest gra Tekken, najlepiej niech świadczy fakt, że poprzednia wersja cieszyła się historyczną sprzedażą. Nowa odsłona zapewne sprawi, że będziemy mieli do czynienia z nowym rekordem sprzedaży. Już od blisko pół roku firma Bandai Namco Entertainment ”karmi” graczy raz po raz kolejnymi materiałami wideo. Widać w nich powiew świeżości w grze i coś czego nie było w poprzednich edycjach.

Zupełną nowością będzie system HEAT. Dzięki niemu gracz będzie nagradzany za agresywną i ofensywną postawę. Gromadzenie punktów HEAT pozwoli na odblokowanie specjalnych ciosów i bonusów do umiejętności, unikalnych dla każdej postaci. Wśród postaci nie zabraknie tych legendarnych, takich jak King, Paul Phoenix, Marshall Law i Nina William. Pojawią się również nowe twarze, które będą starały się wkraść w serca graczy na stałe. Warto podkreślić, że po ćwierćwieczu zobaczymy wraca Jun Kazama.

Na czym zagramy i jaka cena Tekken 8?

Gra już od premiery będzie dostępna na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dla graczy z naszego kraju będą polskie napisy, które będą towarzyszyły nam przez całą grę. Grać będzie można ze sztuczną inteligencją, na dwa pady lub online. Za wersję fizyczną gry trzeba w sklepie zapłacić 329 złotych. Można oczywiście kupić grę nieco taniej, dlatego też osoby zainteresowane tytułem powinny dobrze się rozglądać za okazjami.

Niektórzy gracze już mieli okazję zagrać z Tekken 8 za sprawą wcześniej wypuszczonego demo. – Udostępnione demo Tekken 8 spotkało się z bardzo pozytywną reakcją, a liczba zamówień przedpremierowych stale rośnie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Problemy występujące w wersji demonstracyjnej zostaną naprawione w pełnej wersji produktu. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na premierę – powiedział Katsuhiro Harada.

Przeczytaj również