Oto najpopularniejsze gry na PlayStation, jakie były pobierane w 2023 roku w Europie

Sony zaprezentowało zestawienie najpopularniejszych gier ubiegłego roku na PlayStation. Wiele tytułów może budzić duże zaskoczenie w rankingu, jak i pozycji. Inne potwierdzają tylko to, że dobry marketing może zdziałać cuda. Ranking to nic innego, jak mieszanka klasyków z nowościami, które zapewne wpiszą się w serca graczy na dłużej.

Oto najpopularniejsze gry na PlayStation, jakie były pobierane w 2023 roku w Europie
Podaj dalej

W co grali gracze Play Station w 2023 roku?

Najchętniej pobieraną grą w Europie wśród graczy PS5 była EA Sports FC 24, która wyprzedziła Hogwarts Legacy oraz Call of Duty: Modern Warfare III. Zaskoczyć może pozycja, która znalazła się tuż za podium – Grand The Auto 5. Gra ta swoją premierę miała 10 lat temu, a mimo to wciąż przyciąga jak magnez. To pokazuje, że tak ponadczasowej gry przez ten okres jeszcze nie wydano. A nie można zapominać, że zapowiedziano już oficjalnie kolejną część.

W przypadku graczy PS4 i tutaj pierwsze miejsce zajęła tzw. ”Nowa Fifa”, a więc EA Sports FC 24. Dalej jednak widać zmiany, bowiem na plecach znalazł się Minecraft, a podium uzupełniło Red Dead Redemption 2. Co rzuca się zdecydowanie w oczy patrząc na dalsze tytuły? To, że PS5 jest znacznie bardziej nowoczesne i gracze chętniej sięgają po nowości. Użytkownicy starszej konsoli bardziej wolą tytuły wydane wcześniej, co może wynikać też na pewno z samej możliwości konsoli.

granie na konsoli
Co rz fot. freepik

Wśród darmowych gier jest niekwestionowany lider – i to od bardzo wielu miesięcy, żeby nie powiedzieć lat. To gra Fortnite, która cieszy się ogromną popularnością wśród młodszych, jak i starszych graczy. Drugie miejsce zajął Roblox, a trzecie Call of Duty Warzone. Popularny COD dąży do tego, aby zdominować rynek darmowych gier, ale jak na razie wciąż robi to dość nieporadnie, mając tak duże możliwości.

Ile kosztuje PlayStation?

Posiadanie konsoli w domu staje się coraz modniejsze. To za sprawą tego, że dzieci ze starego pokolenia dorosły i jako osoby starsze, chętniej inwestują w tego typu sprzęt. A młode pokolenie widząc tak ciekawe produkcje i tytuły, także chce mieć możliwość grania w gry. Żeby kupić konsolę PlayStation 5 trzeba być przygotowany na wydatek około 2200 złotych.

Za około tysiąc złotych mniej można nabyć PlayStation 4. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ”słabsza” konsola, która nie uciągnie wielu bardziej nowoczesnych gier. To na pewno dobry sprzęt na start dla dziecka, czy dla osób mniej zamożnych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Może okazać się, że bardzo szybko trzeba będzie przeskoczyć na nowszy model.

Przeczytaj również