Oto jaka przyszłość czeka Xbox. Zdradzono plany na najbliższe miesiące

Za nami oficjalny podcast, który nakreślił jaka przyszłość czeka w najbliższym czasie konsolę Xbox – i nie tylko. Najważniejsze osoby po ostatnich wielu spekulacjach stanęły przed kamerą i powiedziały wprost, co czeka graczy w tym roku i kolejnych latach. Odniesiono się również do plotek, które w ostatnim czasie mocno się nasiliły, jeżeli chodzi o zakończenie wydawania ekskluzywnych gier.

Oto jaka przyszłość czeka Xbox. Zdradzono plany na najbliższe miesiące
Podaj dalej

Xbox stawia coraz odważniejsze kroki

W najbliższym czasie Xbox wypuści na inne konsole cztery gry swoje gry. Nie zdradzono tytułów, ale wiadomo, iż nie będą to żadne nowości. Tytułu mają co najmniej rok – będą to dwie mniejsze produkcje i dwie pozycje „community-driven”. Wedle pojawiających się informacji z nieoficjalnych źródeł najprawdopodobniej mowa o Hi-Fi Rush, Pentiment, Grounded oraz Sea of Thieves.

Xbox zapewnia, że nie zmienia się ich podstawowe podejście do wypuszczania gier na wyłączność. Podobnie wygląda kwestia rozwoju i inwestowania w kolejne produkcje, sprzęt, usługi czy wygodę graczy – mowa o cross-play, cross-save, etc. W drodze jest również zupełnie nowa konsola Xbox, o której mamy oficjalnie usłyszeć w tym roku. Kolejny sprzęt ma zagwarantować znaczący przeskok technologiczny. Gracze jedyne o co mogą się martwić to o to, aby poszły za tym gry i nie wydawano ich na wsteczną kompatybilność.

Xbox game pass
Official

Jeżeli chodzi o Xbox Game Pass w końcu zdradzono ilu aktywnych abonentów posiada usługa Microsoftu. Jest to około 34 milionów graczy, który na co dzień mogą w cenie ogrywać bibliotekę gier, która zawiera ogromną ilość ciekawych tytułów. Jak zdradzono – nieustannie będą pojawiały się w niej coraz lepsze gry, a także nowości. W ostatnich dniach pojawił sie m.in. hitowy Resident Evil 3. Z kolei zapowiedziano, że więcej gier Activision Blizzard zostanie dodanych do Game Passa w przyszłych miesiącach. Mają pojawiać się również… premiery!

Nowy sprzęt budzi największe emocje

To, że będzie pojawiać się więcej gier, więcej ciekawych tytułów i wyjątkowych premier w Xbox Game Pass, było niejako wiadomo. Usługa znacząco się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego też coraz odważniej Microsoft na nią stawia, decydując się na kultowe tytuły – i nie tylko.

Zainteresowanie jednak budzi zapowiedź nowej konsoli. Już obecna generacja uznawana jest za niewykorzystany potencjał. A przecież mówimy o sprzęcie, który ma już kilka lat. To z racji tego, że praktycznie wszystkie nowe tytuły wydawane są też na poprzednie konsole, co ogranicza twórców. Chcąc sprzedać jak najwięcej gier muszą jednak decydować się na taki krok, bowiem nie każdy posiada Xbox Series X.

Przeczytaj również