GTA 6 zmieni rynek konsol? PlayStation i Xbox szykują się na wydanie nowy sprzętów

W 2025 roku ma nastąpić premiera gry GTA 6. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe, jeżeli chodzi o skalę wydarzenia. Już samo ujawnienie tej informacji pokazało, czego można spodziewać w kolejnym roku. Pozostali producenci gier nie będą mieli łatwego życia, aby odpowiedzieć na taki tytuł. A w zasadzie powinni usunąć się w cień i przeczekać kilka miesięcy, aż minie ”boom’ na grę. W innym przypadku mogą sporo stracić.

GTA 6 zmieni rynek konsol? PlayStation i Xbox szykują się na wydanie nowy sprzętów
Podaj dalej

Xbox i PlayStation – dobry moment na wydanie nowej konsoli

Nie jest żadną tajemnicą, że GTA 6 będzie bardzo wymagającym tytułem. Nawet obecne konsole jak PS5 czy Xbox Series X, nie będą w stanie wyciągnąć z niej wszystkiego co najlepsze. Już pojawiały się doniesienia, że gra zadziała na tych sprzętach tylko w 30 klatkach na sekundę, a jeżeli pojawi się nowa konsola, to ma zaoferować rozgrywkę w 60 fps.

Tak naprawdę trudno będzie znaleźć lepszy okres na debiut nowej konsoli, niż połączenie tego z premierą GTA 6. To złoty moment, który znacząco pociągnie za sobą sprzedaż konsol. Zwłaszcza jeżeli tytuł zostanie zaoferowany wraz z nowym sprzętem, może to okazać się niezwykła perełką na rynku. Można się tylko domyślać, że tak też wygląda zamysł.

Zarówno Sony, jak i Microsoft już od dłuższego czasu wysyłają sygnały o tym, że pojawi się nowa konsola. Niedawno szef Xboxa oficjalnie powiedział, że w tym roku otrzymamy na ten temat informacje. W 2025 roku można spodziewać się zapewne, że nowy Xbox trafi do sprzedaży. Obecny, a więc Series X premiere miał 10 listopada 2020 roku, a więc nowszy model pojawi się po niecałych pięciu latach.

Jeżeli chodzi o PlayStation to z nieoficjalnych informacji w drugiej połowie roku ma pojawić się wersja PRO. Ta także już od dłuższego czasu jest zapowiadana i wygląda na to, że w końcu fajni PS doczekają się jej premiery. Warto mieć jednak na uwadze, że będzie to tylko lepsza jakość rozgrywki przed pełną premierą next-genowego sprzętu, jaki się pojawi.

Przeczytaj również